Skąd wzięła się popularność MacBooków?

MacBooki gwałtownie zyskują na popularności, a ich producent – firma Apple – notuje coraz wyższe statystyki sprzedaży. Skąd się bierze rosnącą popularność Macbooków? Szybkość procesora, wygląd i łatwa obsługa systemu — to tylko niektóre cechy MacBooków. Warto poznać ich największe zalety przed podjęciem decyzji o zakupie nowego laptopa.

Zalety MacBooków

Laptopy marki Apple, czyli MacBooki, to urządzenia, które nie bez powodu łączone są z najwyższą jakością wykonania. Ich estetyczny wygląd skutecznie przyciąga wzrok, a wysoka wydajność sprawia, że ich użytkowanie to niezmierna przyjemność. Posiadacze MacBooków zgodnie twierdzą, że laptopy Apple’a świetnie sprawdzają się zarówno jako komputer do użytku domowego, jak i odpowiednie urządzenie dla osób, które wymagają od komputerów czegoś więcej.  

Zaletą Macbooków jest ich niezawodność i fakt, że będą służyć przez długie lata. Laptopy Apple’a charakteryzują się bardzo szybkim procesorem i dużą pamięcią RAM — to pozwala na przechowywanie ogromnej liczby plików, programów i aplikacji bez obaw, że system będzie niewydolny i będzie się zacinał. Umożliwia to przyjemna i płynną pracę. 

MacBook może być dodatkowo wzmocniony dyskiem SSD  w przypadku, kiedy potrzebna jest praca z ponadnormatywną liczbą danych. Laptopy te charakteryzują się także świetną jakością obrazu. Ich wyświetlacze to Retina o 178-stopniowym kącie widzenia, które bardzo dobrze oddają naturalność kolorów i pozwalają dostrzec nawet najmniejszy element obrazu. 

Osoby dużo pracujące i piszące na laptopach szczególnie docenią ich szybkie i bardzo czułe klawiatury. Sam system operacyjny MacBooków jest również intuicyjny i prosty w obsłudze. MacBooki są bardzo ciche po uruchomieniu – działają praktycznie bezszelestnie.

Lecz to, co najbardziej wyróżnia sprzęt Apple’a od innych laptopów, to pojemność baterii. Najnowsze modele pozwalają na nieustanną pracę nawet do 12 godzin, bez konieczności podłączania do zasilania. Osoby wykonujące pracę zdalną na pewno docenią ten wynik.

Do tego dochodzi smukły design, który ułatwia podróżowanie z MacBookiem. Projektanci Apple’a duży nacisk kładą właśnie na wygląd produktów, który ma być elegancki, wręcz niepozorny jak na swoją zawartość, czyli potężny procesor – na przykład M1 lub jego następca M2. 

Jaki MacBook wybrać?

Modele MacBooków mają różne specyfikacje techniczne i są przeznaczone do różnych zadań. Nie ma konieczności, by do użytku domowego kupować najbardziej wydajne i najdroższe modele. Nie ma sensu płacić za funkcje, które mogą się nigdy nie przydać. Warto jednak zapoznać się z dwoma konkretnymi typami laptopów Apple’a: M1 i M2.

Pierwszy model, czyli  MacBook M1, w momencie swojej premiery dosłownie zmiótł z powierzchni konkurencję. Jest to idealny przykład urządzenia, które łączy w sobie najbardziej pożądane przez użytkowników cechy. Ultranowoczesny i silny procesor M1, estetyczny, lekki design i pojemna bateria. M1 to stworzony przez Apple układ scalony mieszczący w sobie CPU, GPU, system Neural Engine, układy I/O i wiele innych komponentów w jednym miniaturowym czipie. Jest w stanie obsługiwać do 16 GB RAM. To dzięki układowi M1 MacBooki są tak wydajne.  

Produkt następnej generacji to MacBook M2 – najnowszy model MacBooka z układem M2 został zaprezentowany w 2022 roku. Ten model znacznie różni się od swojego poprzednika M1. Zmienił się design, ale przede wszystkim procesor M2 jest jeszcze mocniejszy i obsługuje jeszcze większą ilość RAM. 

Dlaczego Macbooki są tak popularne?

Na chwilę obecną Apple tworzy najmocniejsze komputery, które można używać bez przerwy nawet do 12 godzin. W tym względzie zostawia swoją konkurencję daleko w tyle. Sprzedaż laptopów od Apple wciąż rośnie, ponieważ użytkownik dostaje to, czego do tej pory na rynku nie było — świetny stosunek jakości do ceny. Modele urządzeń Apple dostarczają wyższą moc obliczeniową i mobilność niż produkty konkurencji będące na tej samej półce cenowej.

Czytaj więcej: Open LMS – nowoczesny sposób na naukę dla studentów

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem