Kiedy bateria w iPhone powinna być wymieniona?

Zauważyłeś, że poziom naładowania baterii w Twoim iPhone bardzo szybko spada? Zdarzyło się, że smartfon wyłączył się samoczynnie? Jeśli tak, to konieczna będzie wymiana baterii. Sprawdź, kiedy bateria w iPhone powinna być wymieniona.

Ile trzyma bateria w Apple iPhone?

Apple iPhone to jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Niestety podobnie, jak telefony innych marek, tak i urządzenia z logo nadgryzionego jabłuszka nie są nieśmiertelne. Podzespoły, w tym bateria, wraz z upływem czasu zwyczajnie się zużywają.

Flagowce korzystają z litowo-jonowych baterii, które są uznawane za najlepsze na rynku pod względem eksploatacyjnym oraz technologicznym. Doskonale radzą sobie z wieloma procesami i aplikacjami. Wydajność baterii w iPhone’ach przewidziano na 500-700 pełnych cykli ładowania. Daje to około 3 lat użytkowania. Warto mieć świadomość, że im częściej i intensywniej korzystasz z telefon, tym okres ten będzie krótszy. Zaobserwujesz to, ponieważ telefon będzie wymagał częstszego ładowania baterii.

Dlatego warto dbać o baterię w telefonie. Jak? Oto kilka sposobów:

• wyłącz nieużywane funkcje, takie jak aplikacje w tle, lokalizację czy Bluetooth,

• nie czekaj, aż telefon całkowicie się rozładuje,

• staraj się chronić telefon przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferyczny, niskich i wysokich temperatur,

• ładuj akumulator, gdy poziom energii będzie wynosił około 20%.

Kiedy należy wymienić baterię w iPhone?

Baterię w iPhone najlepiej wymienić po 2-3 latach użytkowania, kiedy rzeczywiści jej wydajność jest mniejsza. Oczywiście są sytuacje, gdzie konieczna będzie natychmiastowa wymiana baterii, aby nie uszkodzić telefonu. Jak rozpoznać, że należy wymienić baterię? Oto objawy, które świadczą o tym, że trzeba wymienić baterię na nową:

1. Smartfon rozładowuje się znacznie szybciej.

2. Apple iPhone mocno się nagrzewa.

3. Nie możesz włączyć telefonu.

4. Telefon wyłącza się przy zmianach temperatury.

5. Bateria smartfona puchnie.

Jeżeli zauważysz jeden lub kilka wyżej wymienionych oznak, koniecznie wymień baterię. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia sprzętu. Pamiętaj, że nie ma możliwości naprawienia baterii smartfona. Niestety nie ma możliwości przywrócenia jej do pierwotnej wydajności i sprawności. Zawsze trzeba kupić nową.

Czytaj więcej: Wymiana szybki Apple iPhone — co robić?

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Wymiana baterii iphone nie jest zbyt kosztowna. Sama bateria kosztuje mnie niej niż inne podzespoły. Najważniejsze, aby wybrać oryginalną baterię, którą oferują tylko autoryzowane punkty i serwisy Apple. Pod żadnym pozorem nie kupuj zamiennika, ponieważ nie masz pewności, że po wymianie telefon będzie sprawny. Tylko oryginalna bateria gwarantuje pojemność i jakość wykonania.

Baterię możesz wymienić samodzielnie, o ile posiadasz zestaw naprawczy. Jednak nie zalecamy tego sposobu. Brak wiedzy i umiejętności może sprawić, że przypadkowo uszkodzisz telefon. Lepiej oddać flagowca do najbliższego autoryzowanego serwisu. Pracują tam wykwalifikowani specjaliści, dla których wymiana baterii to przysłowiowa bułka z masłem. Masz pewność, że usługa zostanie dobrze wykonana.

Czytaj więcej: wymiana baterii w MacBooku Air

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem