Wymiana szybki Apple iPhone — co robić?

Zbita szybka to problem, z którym zmagała się niemal każda osoba posiadająca smartfon. To może przydarzyć się nawet posiadaczom urządzeń Apple, które przecież wykonane są z najwyższej klasy szkła. Co należy zrobić, gdy już dojdzie do takiego wypadku? Gdzie powinniśmy szukać pomocy? Sprawdźmy, jak naprawić iPhone, gdy zbije się w nim szybka. 

Zbita szybka iPhone — jak naprawić? 

Uszkodzona szybka w telefonie wymaga jak najszybszej interwencji. Nie można bagatelizować tego problemu, nawet jeśli pęknięcie jest niewielkie. A to dlatego, że każde takie uszkodzenie będzie sprawiać, że ekran będzie bardziej podatny na kolejne uszkodzenia, a przy kolejnym upadu, czy też obiciu, może wystąpić jeszcze większe uszkodzenie i to nawet nie samej szybki, ale i ekranu. Co więcej, pęknięcia powodują też niebezpieczeństwo. 

Wymiana szybki iPhone 12 oraz innych modeli to bez wątpienia zadanie dla specjalistów. Nie należy zabierać się za to samodzielnie i to nawet mając odpowiednią wiedzę. A to dlatego, że w ten sposób od razu stracimy gwarancję. Co więcej, obecnie urządzenia Apple są tworzone z użyciem najnowocześniejszych technologii, przez co po prostu zabieg ten wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Dlatego też ze zbitą szybką należy udać się bezpośrednio do autoryzowanego serwisu Apple. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz telefon jest w dobrych rękach, a wszystkie części zastosowane przy wymianie szybki oryginalne. 

Jak wygląda wymiana szybki w urządzeniach Apple? 

Wymiana szybki w smartfonach i innych urządzeniach Apple to usługa, której przebieg jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim kluczowy jest rodzaj szkody, a także sam model urządzenia. Nie musi być to wcale skomplikowany zabieg. Jeśli pęknięta jest tylko szybka, naprawa jest naprawdę bezproblemowa. Wymiana tylnej szybki iPhone 12 i w innych modelach także jest usługą dość szybką. W tym przypadku możemy otrzymać nasz telefon już nawet po jednym, czy też dwóch dniach. Problem pojawia się, gdy uszkodzony został ekran. Wtedy naprawa na pewno potrwa nieco dłużej.  

Wymiana szybki — ile kosztuje? 

Koszt wymiany szybki w urządzeniach Apple jest bardzo zróżnicowany. Większość serwisów nie wycenia tej usługi na konkretną kwotę, ponieważ zależy ona on zbyt wielu czynników. Największy wpływ na koszt usługi ma oczywiście rodzaj sprzętu. Wymiana szybki Apple Watch 6 to zupełnie inny koszt niż wymiana szkła w smartfonie, czy też iPadzie. Drugą ważną kwestią jest generacja urządzenia. Zwykle im nowsze, tym jest ona wyższa. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem