Jak zarejestrować VAT w Anglii?

VAT w Anglii

Prowadzisz sprzedaż towarów przez internet dla klientów na terenie Anglii? W takim razie musisz liczyć się z obowiązkiem rejestracji przedsiębiorstwa jako podatnika VAT. Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje nałożeniem wysokich kar finansowych przez fiskusa. Sprawdź, jak zarejestrować VAT w Anglii i gdzie szukać pomocy w tym zakresie.

Kto ma obowiązek rejestracji VAT w Anglii?

Jeśli chodzi o VAT w Anglii, warto wiedzieć, że obowiązek rejestracyjny jest nakładany na przedsiębiorstwa z rocznym obrotem przekraczającym 85 tys. funtów. To oczywiście niejedyny warunek, kiedy należy dopełnić formalności podatkowych na terenie tego kraju. Kilka sytuacji, w których Twoja firma e-commerce będzie zobowiązana do rejestracji i odprowadzenia VAT-u to:

 • przekroczenie progu obrotu firmy, powyżej którego pojawia się obowiązek rejestracji VAT w Anglii,
 • firma jest zarejestrowana poza UK, ale obrót roczny przekracza 70 tys. funtów,
 • towary są magazynowane na terenie Anglii mimo zarejestrowania działalności w innym kraju,
 • firma została kupiona jako zarejestrowany podatnik VAT – jeśli nie chcesz tego zmieniać, musisz odprowadzać należny podatek i składać deklaracje.

Najważniejsze jest to, że VAT w Anglii nie może być doliczany do ceny sprzedawanych towarów lub usług, dopóki nie otrzymasz numeru VAT. 

Jeśli prowadzisz działalność e-commerce i chcesz zmniejszyć ryzyko, że Twoje rozliczenia VAT zawierają błędy, koniecznie skontaktuj się z profesjonalnym biurem podatkowym. Ciekawą ofertę znajdziesz na stronie firmy taxology.co/pl.

Jak zarejestrować VAT w Anglii? Krok po kroku

Procedura rejestracji VAT w Anglii jest dość prosta. Musisz tylko skompletować kilka niezbędnych dokumentów oraz wypełnić druk VAT1. VAT UK zarejestrujesz przez internet zgodnie z przypisanym numerem podatkowym dla przedsiębiorstwa.  Dokumenty niezbędne do rejestracji VAT w Anglii to:

 • numer ubezpieczenia społecznego,
 • certyfikat rejestracyjny dla firmy,
 • informacje o rachunkach bankowych,
 • UTR – numer referencyjny podatnika w UK.

Nie masz czasu na formalności? A może brakuje Ci wiedzy na temat podatku VAT w Anglii? Możesz skorzystać z kompleksowego wsparcia zewnętrznej firmy podatkowej. Dobrym pomysłem jest także weryfikacja poradnika, jak zarejestrować VAT w Anglii lub w innym kraju. Więcej o tym przeczytasz na stronie: https://taxology.co/pl/rejestracja-vat/.

VAT w Angli – ile wynosi?

Stawki VAT w Anglii są dość jasno określone przez przepisy podatkowe. W tym kraju jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż towarów i usług e-commerce będziesz zobowiązany do respektowania trzech stawek podatkowych:

 1. 20% na sprzęt elektroniczny, oprogramowanie komputerowe, odzież, narzędzia oraz suplementy diety.
 2. 5% na materiały energooszczędne, foteliki dziecięce, produkty wspomagające rzucanie nałogu tytoniowego.
 3. 0% na odzież i obuwie dla dzieci, książki, czasopisma, akcesoria rowerowe i lekarstwa.

Nawet jeśli od wielu lat prowadzisz działalność e-commerce i zajmujesz się sprzedażą towarów z wyżej wymienionych grup – zawsze postaraj się być na bieżąco z aktualnymi stawkami. W przeciwnym razie Twoje rozliczenia VAT mogą być niepoprawne, a to skutkuje nałożeniem kar ze strony fiskusa w razie kontroli podatkowej.

Artykuł partnera.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem