Jak zaplanować dojazd na lotnisko, by nie spóźnić się na samolot?

rezerwuj parking w pobliżu lotniska

Podróże w celach prywatnych i biznesowych coraz częściej odbywają się samolotami. Loty po Europie i świecie cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na szybkość transportu lotniczego i przystępne ceny lotów. Zanim jednak pasażer wsiądzie na pokład, powinien zaplanować przejazd na lotnisko w sposób, który ograniczy ryzyko spóźnienia. W przeciwnym razie samolot może odlecieć bez niego, gdyż linie lotnicze ze względów bezpieczeństwa nie czekają na pasażerów, którzy nie zdążą na odprawę. W jaki sposób dotrzeć na lotnisko, by uniknąć spóźnienia na lot?

Dojazd własnym samochodem – czy to dobre rozwiązanie?

Dojazd własnym samochodem na lotnisko jest kuszącym rozwiązaniem,  zwłaszcza gdy pasażer mieszka w niewielkiej miejscowości i nie może skorzystać z autobusu lub pociągu wyruszającego bezpośrednio z jego miejsca zamieszkania do miasta, w którym znajduje się port lotniczy. Na stronach takich jak https://parkos.pl/ kierowcy mogą zarezerwować dla siebie parking w pobliżu lotniska i pozostawić na nim auto do czasu powrotu z podróży. Dojazd własnym samochodem umożliwia zaplanowanie trasy z odpowiednim wyprzedzeniem, by uniknąć spóźnienia na lot w przypadku wystąpienia utrudnień na trasie. Dzięki temu pasażer jest niezależny od innych i nie musi polegać na publicznym transporcie.

2.png

Jeśli chodzi o parking Berlin Brandenburg i inne lotniska, które obsługują tanie linie lotnicze, dysponują dużą liczbą miejsc parkingowych w niewielkiej odległości od terminala. Tamtejsze parkingi zapewniają możliwość skorzystania z transferu lotniskowego, dlatego kierowcy, którzy zdecydują się pozostawić na nich samochód, nie martwią się, jak dotrą pod port lotniczy. Transfer lotniskowy działa przez całą dobę, a jego koszt ujęto w cenie wynajęcia miejsca postojowego na czas podróży samolotem.

Autobusy i pociągi dojeżdżające bezpośrednio pod port lotniczy

Do większości portów lotniczych obsługujących loty pasażerskie przez całą dobę dojeżdżają autobusy i pociągi. Rozkład jazdy transportu publicznego uwzględnia godziny przylotów i odlotów samolotów, dlatego pasażerowie nie muszą obawiać się spóźnienia na lot i długiego oczekiwania na transport z lotniska do domu po powrocie. Rozkład autobusów miejskich i podmiejskich oraz pociągów dojeżdżających na lotnisko uwzględnia również zwiększenie ruchu pasażerskiego w okresie wakacji i przerw świątecznych. Co ważne, do portów takich jak Berlin Brandenburg dojeżdżają również dalekobieżne, międzymiastowe autobusy, które zabierają pasażerów z miast w całej Polsce.

Autobusy miejskie i podmiejskie oraz pociągi na lotnisko są często wybierane przez pasażerów zamieszkujących w tym samym mieście. Dojazd do portu lotniczego z różnych części miasta zajmuje ok. 30-60 minut, a pasażerowie wysiadają zwykle tuż przy wejściu na terminal. Jeśli jednak chcą dojechać autobusem z innego miasta, muszą liczyć się z koniecznością przesiadki z autobusu i pociągu międzymiastowego na transport miejski lub podmiejski. Powinni uwzględnić zatem ewentualne opóźnienia na trasie i czas potrzebny na przesiadkę z jednego środka transportu na drugi.

3.png

Taksówka na lotnisko

Taksówka na lotnisko umożliwia dojazd bezpośrednio pod terminal i nie wymaga rezerwacji miejsca parkingowego pod portem lotniczym. Przejazd taksówką uwzględnia również optymalną godzinę rozpoczęcia podróży i dojazdu na miejsce, jednak minusem korzystania z taxi są koszty. Wydatki na dojazd na lotnisko są kilkukrotnie wyższe niż w przypadku autobusu lub pociągu. Plusem jest z kolei wysoki komfort podróży niezależnie od innych pasażerów i możliwość rozpoczęcia przejazdu z dowolnego miejsca bez konieczności docierania na przystanek autobusowy lub dworzec kolejowy.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem