Jak szybko obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu?

Jak szybko obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu

Jeśli poszukujesz polisy OC dla Twojego samochodu, to zastanów się, czy nie warto rozszerzyć ochrony o ubezpieczenie AC. Odszkodowanie wypłacone w jego ramach przyda się w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu. Sprawdź, co zyskujesz, kupując ubezpieczenia w pakiecie.

Czym jest pakiet OC i AC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi zakupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Chroni ona sprawcę zdarzenia drogowego przed koniecznością pokrycia szkód, które spowodował. Dzięki niej nie musi pokrywać ich z własnej kieszeni. Zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Brak polisy wiąże się nie tylko z dużymi kłopotami w przypadku spowodowania wypadku czy kolizji, ale także z wysokimi karami finansowymi.

AC, czyli autocasco, to ubezpieczenie dobrowolne. Obowiązuje ono w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia samochodu. W jego ramach jest możliwa m.in. naprawa pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym z winy kierującego.

Większość towarzystw oferuje atrakcyjne ceny podczas zakupu ubezpieczenia OC i AC jednocześnie. Jeśli więc chcesz zapłacić mniej, skorzystaj z pakietu.

Musisz pamiętać, że podczas obliczania składki firmy biorą pod uwagę wiele czynników, które wpływają na to, ile ostatecznie zapłacisz. Pakiety ubezpieczeniowe OC i AC zapewnią Ci kompleksową ochronę w wielu sytuacjach i zabezpieczą przed dużymi wydatkami.

Jak wybrać najlepszy pakiet OC i AC?

Jak już wiesz OC to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego dokładny zakres jest regulowany przepisami prawa. Oznacza to w praktyce, że każde towarzystwo musi zapewniać taką samą ochronę. Wybierając OC, warto więc kierować się przede wszystkim ceną, aby nie przepłacać.

Wybierając AC, musisz wziąć pod uwagę więcej czynników. W przypadku tej polisy każde towarzystwo może bowiem samodzielnie kształtować parametry oferty. Przed wyborem konkretnego ubezpieczenia sprawdź przede wszystkim:

  • sposób naprawy auta – do wyboru masz wariant serwisowy, czyli naprawę bezgotówkową w Autoryzowanej Stacji Obsługi lub warsztacie partnerskim oraz kosztorysowy polegający na przygotowaniu kosztorysu i wypłacie pieniędzy,
  • udział własny – to kwota, jaką będziesz musiał zapłacić podczas naprawy samochodu,
  • amortyzację części – polega na obniżeniu odszkodowania o wartość zużytych części,
  • sumę ubezpieczenia – powinna być dopasowana do rynkowej wartości pojazdu.

To, ile zapłacisz za pakiet OC i AC zależy m.in. od Twojego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz dotychczasowej historii ubezpieczenia. Na wysokość składki wpływają również parametry samochodu, takie jak m.in. model i marka, wiek, pojemność silnika.

Oprócz AC do polisy OC możesz także dokupić inne rozszerzenia. Assistance zapewni Ci pomoc podczas nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą Ci się przytrafić w podróży. NNW to polisa następstw nieszczęśliwych wypadków, która zabezpiecza zarówno kierowcą, jak i pasażerów. Jest ona wypłacana w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.

Artykuł sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem