Ile kosztuje zabytkowy Volkswagen Ogórek?

Zabytkowy VW Ogórek

Pierwszy model kultowego Volkswagena T2a pojawił się w seryjnej produkcji w 1967 roku. Od tamtego czasu niemiecki koncern zdecydował się wprowadzić na rynek wiele modeli ponadczasowego busa, który znalazł swoich miłośników nie tylko w popkulturze, ale także wśród osób poszukujących wygodnego pojazdu do codziennego użytkowania. Chcesz mieć klasyka w garażu? Zobacz, ile kosztuje wieloletni Volkswagen Ogórek i przygotuj odpowiednią kwotę na zakup tego zabytkowego auta.

Jakie są ceny Volkswagena „Ogórka” T2a?

Średnie ceny zabytkowego Volkswagena T2a (popularny Ogórek) oscylują w granicy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mowa tu o pojazdach z wieloletnią historią, czyli modelach z lat 1976-1983.

Rynek zabytkowej motoryzacji w Polsce jest wyjątkowo popularny, choć liczba kultowych modeli aut niemieckiego koncernu VW jest raczej niewielka. Przeglądając popularne portale aukcyjne, prawdopodobnie nie znajdziesz więcej niż kilkanaście modeli takich aut jak VW Ogórek.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku targów motoryzacyjnych, gdzie często kolekcjonerzy sprzedają swoje rzadkie pojazdy innym miłośnikom zabytkowej motoryzacji. Niemniej jednak VW Ogórek jest prawdziwym hitem i mimo upływu lat, zachowany w dobrym stanie, stale zyskuje na wartości.

Co wpływa na cenę zabytkowego Ogórka, czyli Volkswagena T2a?

Jest wiele czynników, które mogą rzutować na ostateczną cenę zakupu kultowego pojazdu niemieckiego koncernu. VW Ogórek to auto z wieloletnią historią, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród entuzjastów dawnej motoryzacji oraz fanatyków popkultury związanej z hipisami. 

Elementy, które mogą mocno rzutować na wartość sprzedawanego samochodu to:

  • stan techniczny – im więcej oryginalnych podzespołów w lepszym stanie technicznym, tym wyższa cena auta,
  • stan wizualny – chodzi głównie o elementy blacharskie, dekory oraz wyposażenie wnętrza,
  • dostęp do historii pojazdu i dokumentacji – VW Ogórek będzie kosztował więcej, jeśli właściciel sprzeda go z kompletem dokumentów.

Na ostateczną cenę ogórka wpływa też rocznik oraz początkowe przeznaczenie pojazdu. Im starsze auto, tym droższe – to proste. 

W przypadku modeli produkowanych seryjnie możesz liczyć na nieco atrakcyjniejszą cenę zakupu. Najdroższe są obecnie wersje specjalistyczne, np. wozy strażackie, które zachowane w bardzo dobrym stanie mogą kosztować sporo ponad 100 000 złotych.

Zabytkowy VW Ogórek – czy to dobra inwestycja?

Nie ma żadnych wątpliwości, że zakup kultowego Ogórka od Volkswagena to dobry sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Jeśli kupisz tego klasyka i zainwestujesz w renowację, prawdopodobnie po latach odzyskasz swoje pieniądze z nawiązką.

Jeśli interesujesz się dawną motoryzacją i chcesz mieć w garażu kultowego VW T2a „Ogórek”, przygotuj kwotę minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych i zacznij poszukiwania. Choć prawdopodobnie znalezienie idealnego modelu zajmie Ci sporo czasu – warto poświęcić się i znaleźć auto marzeń, które po latach tylko zyskuje na wartości.

Artykuł partnera.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem