Do czego służy lokalizator GPS?

W praktyce najczęściej używamy systemu lokalizacji satelitarnej GPS do nawigacji samochodowej. GPS jest obecnie zainstalowany praktycznie w każdym telefonie. Równie ważnym zastosowaniem są urządzenia służący do lokalizacji. Działające z dokładnością do kilku metrów pozawalają monitorować zarówno osoby jak i pojazdy i precyzyjnie określić w razie potrzeby ich położenie. Obsługa lokalizatorów GPS jest prosta i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności.

Lokalizatory GPS można wykorzystywać w firmie do monitorowania poruszania się i miejsc postoju pojazdów. W prywatnym samochodzie lokalizator pomoże w przypadku kradzieży, a osobom roztargnionym ułatwi znalezienie zaparkowanego samochodu w obcym mieście lub w plenerze. Za pomocą lokalizatora można dyskretnie czuwać nad bezpieczeństwem dziecka lub osoby starszej,urządzenie umieszczone w obroży może ułatwić również opiekę nad zwierzęciem domowym.

Jak wygląda obsługa lokalizatorów GPS?

Użytkownik otrzymuje akces do specjalnej platformy, na której można śledzić lokalizację nadajnika. Z platformy można korzystać na komputerze lub smartfonie. Oprogramowanie “rysuje” trasę monitorowanego obiektu na dokładnej mapie, podaje miejsca i czas postojów, a także prędkość przemieszczania. Potrafi także tworzyć wykresy prędkości, statystyki, posiada też wiele użytecznych funkcji dodatkowych. Tego typu urządzenia oferuje Alfatronik.com.pl – sklep wyspecjalizowany w wyposażeniu dla detektywów oraz osób prywatnych. Alfatronik.com.pl prowadzi także działalność szkoleniową i doradczą, przed zakupem zawsze można liczyć na fachową poradę. Obsługę lokalizatorów GPS i przykłady ich zastosowania można również prześledzić na kanale YouTube prowadzonym przez firmę. Alfatronik.com.pl współpracuje z agencjami detektywistycznymi i producentami z całego świata.

Czy obsługa lokalizatorów GPS dużo kosztuje?

Samo urządzenie oferowane przez alfatronik.com.pl to kwota rzędu kilkuset złotych. Do tego dochodzi dostęp do platformy, a także koszt karty SIM. Lokalizator współpracuje ze wszystkimi polskimi sieciami, może także wykorzystywać zagraniczne karty SIM. Używając krajowej trzeba liczyć się z obowiązkiem jej zarejestrowania. Urządzenie jest trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Pracuje na zasilaniu akumulatorowym do pięciu dni. Lokalizator GPS jest niewiele większy od pudełka zapałek, dzięki czemu można go dyskretnie zainstalować. Do obsługi lokalizatorów GSM nie jest potrzebne żadne dodatkowe wyposażenie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem