Czy kabiny akustyczne do biura są idealnym rozwiązaniem do open space’a?

kabiny akustyczne do biura

Nowoczesne biura bardzo często wyposażone są w open space. Dzięki temu tworzy się wrażenie większej przestronności, jednak taka aranżacja nie jest do końca korzystna z punktu widzenia pracownika, szczególnie jeśli jego obowiązki obejmują prowadzenie rozmów, a tuż obok ktoś także prowadzi rozmowę służbową. Słuchawki nie są tutaj najlepszym rozwiązaniem, bo jednak często odcinają od otoczenia i na dłuższą metę są niewygodne. Czy zatem w związku z tym warto postawić na kabiny akustyczne w open space?

Kabiny akustyczne w open space – dlaczego warto?

Zamiast podczas całego dnia pracy korzystać ze słuchawek, lepiej wejść do kabiny akustycznej, by przeprowadzić rozmowę. Dzięki temu nie przeszkadza się pozostałym osobom przebywającym w open space i pracujących nad czymś bez słuchawek. Czasami też zdarza się, że trzeba przeprowadzić ważną rozmowę z kontrahentem, której nie powinni słyszeć wszyscy wokół. Wtedy także kabiny akustyczne do biura są najlepszym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że nie zmniejszają one optycznie przestrzeni użytkowej, gdyż są w całości przeszklone. Dzięki temu pracownik przebywający wewnątrz kabiny nie jest też odcięty całkowicie od tego co dzieje się na zewnątrz i ma przynajmniej kontakt niewerbalny z osobami przebywającymi w open space. Zawsze może również w przypadku czegoś istotnego odebrać telefon wewnętrzny w kabinie akustycznej, zawieszając na chwilę prowadzoną z klientem rozmowę. Oczywiście kabiny akustyczne mogą również służyć do prowadzenia ważnych rozmów wewnątrz zespołu. Zebrania redakcji czy zespołu pracowniczego danego działu mogą odbywać się w większej kabinie akustycznej, takiej, która pomieści do 6 osób. Kabina akustyczna może być też niewielką przestrzenią, w której pracownik może skupić się nad ważnym, powierzonym zadaniem, jeśli warunki w open space nie pozwalają mu się odpowiednio skupić. Pracownicy biura nie muszą zatem nosić ze sobą słuchawek dokanałowych odcinających od otoczenia ani stoperów do uszu, by skoncentrować się podczas gdy obok ktoś głośno omawia z kimś podział zadań albo coś stara się wytłumaczyć.

Kabiny akustyczne – wyposażenie zapewniające ergonomię i komfort pracy

Wśród kabin akustycznych wyróżniamy kilka rodzajów. Budka akustyczna to typowe niewielkie pomieszczenie służące do prowadzenia rozmów. Przynajmniej z jednej strony jest przeszklone, co pozwala zachować kontakt wzrokowy z otoczeniem w open space. Kabina akustyczna może być również mini salą konferencyjną. W standardowym wyposażeniu takiej przestrzeni znajduje się oświetlenie górne LED, aktywna wentylacja, multiport, czyli gniazdo 230 V i port USB, a także biurko, półka. Dodatkowo wewnątrz może znaleźć się fotel biurowy czy tablica magnetyczna. W większej przestrzeni są także sofy, które zwiększają komfort pracy i przyjmowania kontrahentów czy odbywania spotkań wewnątrz zespołu pracowniczego. Kabina akustyczna jest też często wyposażona w monitor i złącze HDMI. Konstrukcja kabiny akustycznej zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Rama jest aluminiowa, a drzwi wykonane są ze szkła hartowanego z folią akustyczną. Z kolei ścianki wykonywane są z paneli akustycznych i paneli winylowych. Jest to wyposażenie, które zapewnia ergonomię i komfort pracy. Przestrzeń biurowa może być doskonale zorganizowana, a jednocześnie nie ma się wrażenia przytłoczenia. Firma, która decyduje się na open space z kabiną akustyczną zyskuje większą produktywność i lepsze wyniki właśnie dzięki znacznie lepszym warunkom pracy. To rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć w swoim biurze.

Wpis promocyjny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem