MacBook – kupić czy wynająć? Analiza kosztów i korzyści

MacBook – kupić czy wynająć

Lubisz otaczać się nowoczesnymi technologami, bo ułatwiają Ci życie, ale też urozmaicają relaks? Twój wybór padł na MacBook’a? Wiesz, że możesz go kupić, ale masz też możliwość jego wynajmu. Sprawdź, co jest rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się również, gdzie możesz wynająć MacBook’a.

Kiedy wynajem, a kiedy zakup MacBooka jest lepszym rozwiązaniem?

Nowoczesny MacBook (imad.pl/sklep/mac) to solidny wydajny sprzęt oferujący szereg możliwości. Sprawdzi się wszędzie – w domu, w pracy, podczas podróży, a także wtedy, gdy odpoczywasz. Aby stał się Twoją codziennością, masz do wyboru dwie opcje – zakup lub wynajęcie. Zobacz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze i dlaczego.

Zakup MacBook’a – czy i kiedy się opłaca?

Jeśli pracujesz zdalnie, często tworzysz rozbudowane projekty bądź prezentacje lub dużo piszesz, to MacBook jest sprzętem, nad którego zakupem powinieneś się poważnie zastanowić. Te laptopy z wyższej półki wyróżniają się wysoką wydajnością, ale również szybkością i niezawodnością. Są też znane ze swojej trwałości i solidnego wykonania. Dzięki szerokiej gamie zróżnicowanych aplikacji możesz rozszerzyć jeszcze bardziej jego możliwości, dopasowując tym samym sprzęt ściśle do swoich potrzeb.

Wynajem MacBook’a – dla kogo to dobre rozwiązanie?

macbook-business.jpg

Wynajmem tego sprzętu powinieneś się zainteresować w czterech sytuacjach:

  • kiedy nie stać Cię na jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy (MacBook Air) lub kilkunastu (tyle kosztuje MacBook Pro), a bardzo zależy Ci na niezawodnym sprzęcie do pracy;
  • gdy brak Ci przekonania co do tego, który MacBook będzie dla Ciebie lepszy – wersja Air z podstawowymi funkcjami idealna do pracy w podróży, czy MacBook Pro – cechujący się wyjątkową szybkością odczytu i zapisu danych, stworzony z myślą o zawodowych twórcach;
  • jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z marką Apple, a chcesz przekonać się o jej niezawodności;
  • gdy zaczynasz swoją działalność i nie masz pewności czy inwestycja się powiedzie, wtedy wynajem sprzętu pomoże Ci obniżyć początkowe koszty.

Gdzie wynająć MacBook’a?

Jeśli zastanawiasz się nad opcją wynajmu MacBook’a, warto sprawdzić ofertę iMad – imad.pl/najem. To profesjonalny autoryzowany sklep i serwis sprzętu marki Apple w Polsce. Najem MacBooka za pośrednictwem tej firmy to przede wszystkim niska miesięczna opłata.

Możliwość sprawdzenia pełnego zakresu funkcjonalności interesującego Cię modelu MacBook’a bez dodatkowych zobowiązań to kolejna zaleta.

Co więcej, przez cały okres wynajmu możesz skorzystać z serwisu. Oznacza to, że iMad zajmie się ewentualnymi usterkami sprzętu.

iMad we współpracy ze swoim partnerem oferuje wynajem sprzętu nie tylko osobom prywatnym, ale i firmom na atrakcyjnych warunkach. Oznacza to, że jeśli prowadzisz własny biznes, a nie chcesz zamrażać większej gotówki niezbędnej do zakupu tego sprzętu, możesz cieszyć się jego pełną funkcjonalnością przez rok, płacąc opłatę miesięczną. Po tym czasie masz prawo do zakupu lub do przedłużenia umowy i wynajmu nowszego modelu.

Czy wynajem MacBook’a jest korzystny?

Skorzystanie z opcji wynajęcia tego sprzętu wiąże się z licznymi profitami. Przede wszystkim chodzi o koszt wynajmu. W przypadku gdy interesuje Cię MacBook Air – miesięczna opłata wynosi aktualnie między 150zł – a 250zł*; za MacBook Pro – opłata za miesiąc obecnie zaczyna się od 300zł*. Gdybyś miał kupić któryś z tych sprzętów, jednorazowo musiałbyś sporo zainwestować. Ceny MacBook Air zaczynają się od 5000zł, a MacBook Pro – od ponad 10000zł.

1.jpg

Po drugie możesz sam ocenić czy sprzęt, który Cię zainteresował sprosta Twoim wymaganiom pod względem: wydajności oraz funkcjonalności. To duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie korzystały z tego typu narzędzi. Mogą lepiej oswoić się ze sprzętem i zadecydować o jego zakupie.

Po trzecie – już po roku możesz wymienić model MacBook’a na inny, po raz kolejny testując zakres jego możliwości.

Po czwarte – możesz liczyć na pełne wsparcie techniczne. Chodzi tu zarówno o konfigurację sprzętu, jak i naprawę ewentualnych usterek.

Wynajem takiego sprzętu może okazać się też korzystny wtedy, gdy Twój własny uległ poważnej awarii, a nie stać Cię na szybki zakup nowego. W tym wypadku właśnie wynajęty MacBook może posłużyć Ci, jako dobry jakościowo sprzęt zastępczy. Kto wie, być może polubisz go na tyle, że zdecydujesz się na swój własny model.

Podsumowując – jeśli czujesz chęć posiadania najnowszego MacBook’a, przetestuj jego rzeczywiste możliwości, jakość i funkcjonalność. Skorzystaj w tym celu z opcji jaką umożliwia iMad i wynajmij taki sprzęt. Następnie zadecyduj, co robisz dalej – zostajesz przy testowanym modelu, czy skorzystasz z możliwości, jakie oferuje nowy model. Cały proces zajmie Ci niewiele czasu i wszystko możesz załatwić przez internet.

* cena regularna obowiązująca w XI.2023 r., w celu zapoznania się z aktualną ofertą cenową wejdź na imad.pl

Redakcja iMad: Informacja handlowa własna

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem