4 najlepsze programy do tworzenia pokazów slajdów na komputery

Oto cztery aplikacje, które pomogą Ci w tworzeniu profesjonalnych pokazów slajdów: SmartSHOW 3D, PTE AV Studio, Corel VideoStudio Pro oraz InVideo.

Pokazy slajdów to dobre rozwiązanie do wizualnego prezentowania złożonych koncepcji, rozkładając je na łatwiejsze do zrozumienia części. Niezależnie czy jest to pomysł biznesowy, który chcesz przedstawić swoim współpracownikom, czy też prywatny projekt, pokazy slajdów mogą stanowić niezbędny element wizualizacji Twoich twierdzeń. Dodatkowo, mogą one również pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy. Aby jednak to wszystko sprawdziło się w praktyce, konieczne jest nie tylko posiadanie wiedzy niezbędnej do tworzenia pokazów slajdów, ale również odpowiedniego oprogramowania.

Na rynku znaleźć można wiele programów służących do tworzenia pokazów slajdów. Różnią się one funkcjonalnością, interfejsami, stylami graficznymi. Dlatego też dobór programu właściwego do indywidualnych zastosowań może okazać się nie lada wyzwaniem.

W tym artykule przedstawimy cztery najlepsze naszym zdaniem aplikacje do tworzenia profesjonalnie wyglądających pokazów slajdów: SmartSHOW 3D, PTE AV Studio, Corel VideoStudio Pro oraz InVideo.

SmartSHOW 3D

Tworzenie pokazów slajdów może zajmować sporo czasu, jeśli chcemy, aby wszystko było na swoim miejscu i wyglądało estetycznie. Na szczęście można tego czasu trochę zaoszczędzić korzystając z wbudowanych szablonów. SmartSHOW 3D to program do tworzenia pokazów slajdów na komputery PC, który upraszcza i przyspiesza cały proces.

 • Ponad 200 wbudowanych szablonów przekłada się na zwiększenie efektywności i skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie pokazu slajdów nawet do kilku minut. Oferowane szablony mają wiele zastosowań, stąd z pewnością uda się znalezienie tych najbardziej dostosowanych do Twojego projektu.
 • SmartSHOW 3D to najlepszy wybór dla początkujących użytkowników. Dzięki prostemu interfejsowi tego programu nie ma potrzeby uczenia się obsługi programu i można natychmiast przystąpić do pracy.
 • Liczne wbudowane narzędzia pozwalają dodawać wideo, muzykę, komentarze głosowe, grafiki. Aby nadać pokazowi slajdów lepszego wyglądu skorzystać można z funkcji zmiany rozmiaru plików, poprawy jakości zdjęć i klipów, dodać efekty i animowane przejścia.
 • Możliwość zapisu projektu w niemal dowolnym formacie dostosowanym do różnych platform i zastosowań.

Ten program do tworzenia pokazów slajdów na komputer jest dostępny na Windows 11, 10, 8 i 7.

PTE AV Studio

Jeśli potrzebujesz stworzyć biznesowy pokaz slajdów z niewieloma elementami, ale za to przyciągający uwagę i zwięzły, rozważ PTE AV Studio. To prosty program do tworzenia pokazów slajdów na komputer PC, w którym znajdziesz wszystko, co niezbędne do stworzenia dobrego pokazu. Oferuje on liczne narzędzia umożliwiające dostosowywanie grafik i wideo do estetycznych pokazów slajdów wyświetlanych w trakcie biznesowych spotkań i konferencji. Co ważne, oprogramowanie zapobiega „najeżdżaniu” na siebie elementów slajdów.

 • Przyporządkowywanie wybranych akcji do kliknięcia myszką na konkretny slajd. Przykładowo, możliwe jest ustawienie przejścia do pierwszego slajdu na końcu pokazu, tak aby wprowadzenie było wciąż widoczne.
 • Tworzenie przycisków dla ułatwienia nawigacji po interfejsie.
 • Możliwość użycia kilku podstawowych przejść między slajdami w celu uczynienia pokazów bardziej angażującymi dla odbiorcy.
 • Dodawanie elementów z użyciem siatki ułatwiającej ich pozycjonowanie
 • Publikowanie projektów na YouTube lub Facebooku, zapisywanie w formacie .zip w celu oszczędzenia miejsca na dysku komputera

PTE AC Studio można uruchomić na Windows 11, 10, 8 i 7.

Corel VideoStudio Pro

Ten program szczególnie dobrze nadaje się do pracy kreatywnej. Corel VideoStudio Pro może być najlepszym wyborem nie tylko do tworzenia pokazów slajdów, ale również do przygotowywania filmów do pracy lub dla biznesu. Twórcy skupili się na edycji wideo, dlatego też dostępne w tym programie narzędzia są przeznaczone głównie do tworzenia projektów na podstawie nagrań.

VideoStudio to aplikacja do tworzenia pokazów slajdów na komputery PC, która oferuje wiele użytecznych funkcji umożliwiających przygotowywanie atrakcyjnych pokazów.

 • Poprawa jakości wideo, której dokonać można korzystając z korekcji kolorów. Znajduje się tu zarówno opcja automatycznej korekty, jak i zestaw niezależnych nastaw.
 • Dodawanie efektów i przejść dla zwiększenia dynamiki pokazu i przyciągnięcia uwagi publiczności.
 • Opcjonalne zaawansowane narzędzia oferujące jeszcze wyższy poziom pokazów, w tym panoramy w 360 stopniach i modyfikacja prędkości odtwarzania.
 • Konwersja mowy na tekst umożliwiająca szybkie dodawanie napisów.

Program jest kompatybilny z systemami Windows 11, Windows 10 oraz Windows 8 w wersjach 64-bitowych.

InVideo

Chcesz tworzyć barwne i nowoczesne pokazy slajdów? Sprawdź InVideo. To oprogramowanie stawia na projektowanie, przyciąganie uwagi widza wyrazistymi kolorami i ozdobnymi czcionkami.

 • Duża kolekcja szablonów podzielonych według branż. Umożliwia to znalezienie szablonu idealnie pasującego do Twojej pracy oraz zapobiegnięcie tworzeniu pokazów niepasujących graficznie do tematu.
 • Dostępność stocka z milionami zdjęć gotowych do wykorzystania. Pozwala to oszczędzić trochę czasu na szukaniu odpowiedniego ich źródła.
 • Narzędzia do edycji wideo i audio do łatwiejszego dostosowywania pokazu slajdów pod własne potrzeby i bardziej precyzyjnego przekazywania swoich pomysłów.
 • Udostępnianie projektu zespołowi, tak aby móc wspólnie nad nim pracować.

InVideo to oprogramowanie działające w przeglądarce – nie trzeba niczego lokalnie Instalować.

Które rozwiązanie wybrać?

Powyższe cztery aplikacje do tworzenia pokazów slajdów są najlepszymi rozwiązaniami dostępnymi dziś na rynku. Oferują one liczne wbudowane narzędzia ułatwiające tworzenie prostych i rozbudowanych pokazów. Pamiętaj jednak, by dostosować używane oprogramowanie do swojego projektu, jego celu i przeznaczenia.

SmartSHOW 3D to najlepsze rozwiązanie dla początkujących i do użytku mieszanego, łączy bowiem w sobie wszystkie niezbędne narzędzia z intuicyjnym interfejsem. PTE AV Studio oferuje nieco ograniczone funkcje dla pokazów biznesowych, Corel VideoStudio Pro stawia na tworzenie i edycję wideo, a InVideo dostarcza fantazyjną stylistykę, ale kosztem trudnego w użytkowaniu interfejsu.

Jeśli wciąż nie wiesz które oprogramowanie wybrać, spróbuj przetestować je i dopiero wówczas podjąć decyzję. Wszystkie cztery programy mają wersje trial lub darmowe plany z ograniczonym zakresem funkcji. To dobry sposób aby wypróbować programy i dokonać właściwego wyboru.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem