Zegarki Casio – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Zegarki Casio

Zegarki są tą częścią garderoby, która dopełnią całą stylizację. Są eleganckie i gustowne, przez co osoby noszące zegarki wydają się bardziej sumienne, punktualne, stabilnie emocjonalne i otwarte na ludzi – nie jest to mit. Testy osobowości wykazują, bowiem, że osoby mające na co dzień za ręku zegarek są introwertyczne i mniej otwarte na ludzi i nowości, aniżeli osoby, które nie noszą zegarków. Jaki jest, więc fenomen zegarków?

Jaki jest fenomen zegarków Casio?

Wydawałoby się, że w obecnych czasach, gdzie króluje smartfon i smartwach, analogowe zegarki nie są już tak potrzebne, jak kiedyś. Nic jednak mylnego. Wciąż jest mnóstwo argumentów za tym, aby zegarek nosić. Przede wszystkim zegarek jest czymś więcej, aniżeli praktycznym zegarkiem – jest dodatkiem wręcz prestiżowym i nierzadko także biżuterią.  Zegarek okazuje się niepozornym akcentem na nadgarstku, który może naprawdę dużo powiedzieć o jego właścicielu. Co ciekawe, część psychologów wskazuje na związek pomiędzy tym, czy lubimy zakładać zegarek, a osobowością. Specjaliści podkreślają, że sama potrzeba posiadania tego gadżetu jest bezpośrednim wynikiem potrzeby śledzenia czasu. Ta, z kolei, jest ściśle związana z konkretnymi cechami charakteru jak sumienność, zorganizowanie, stabilność, ambicja, potrzeba kontroli. Niemniej jednak przeprowadzone testy osobowości potwierdziły, iż osoby noszące zegarek okazały się bardziej sumienne, punktualne, introwertyczne, stabilnie emocjonalne, a z kolei, mniej otwarte na ludzi i nowości, aniżeli osoby, które nie noszą zegarków.

Niemniej jednak, według psychologów sam fakt noszenia tego gadżetu może powodować wzmocnienie określonych cech i związane z nimi zachowania. Jednym z psychologicznych zjawisk, które bezpośrednio są związane z ubiorem, jest percepcja ubraniowa. Oznacza to, że to, co nosimy, ma duży wpływ nie tylko na to, jak postrzegają daną osobę inni, ale również na to, jak postrzega ona sama siebie. Co za tym idzie – jeśli dobrze się taka osoba czuje w tym, co na sobie ma, jej pewność siebie diametralnie wzrasta. Żadne ubranie nie odmieni nikogo w magiczny sposób, ale w magiczny sposób wspomoże motywację i pozytywne postrzeganie samego siebie.

IMG_0198.jpg

Casio – poznaj sekrety znanej marki zegarkowej

Marka Casio to, niewątpliwie, jedna z bardziej popularnych marek. Jest to japoński gigant, który dzięki swojemu dużemu doświadczeniu sprawnie porusza się po danej części rynku. Portfolio tejże marki jest naprawdę bogate, dlatego też wybór odpowiedniego modelu nie będzie stanowił większego problemu. zegarek Casio spełni każde oczekiwania klientów.

Casio to marka, która stale się rozwija i nie pozostaje w tyle konkurencji. Oznacza to, że wychodzi ona naprzeciw wymaganiom klienta. Ten japoński gigant od wielu lat utrzymuje się z powodzeniem na rynku zegarowym właśnie dzięki dużej ambicji technologicznej i chęci zagwarantowania klientom produktów najwyższej jakości.

G-SHOCK Earth, czyli print ziemi na kopercie

Jest to model o oryginalnym designu. Zegarek z limitowanej serii pozwala, bowiem na spojrzenie na Ziemię z Kosmosu. Warte podkreślenia jest fakt, że projekt ten jest, niewątpliwie, nowością cieszącą się dużym zainteresowanie wśród wymagających klientów. Masywna tarcza i stalowy pierścień koperty oddają realistyczny obraz Ziemi. Dzięki szczegółom możliwe jest dostrzeżenie zarysów lądów, oceanów, chmur, a nawet satelitę. Oceaniczna i efektowną głębią została uzyskana poprzez stosowanie niebieskiej powłoki jonowej na stalowych elementach koperty. Ten zegarek Casio jest dość masywny, a sama konstrukcja jest wysoce odporna na wszelkie wstrząsy. Zaletami tego produktu z pewnością jest pokazanie czasu światowego, posiadania alarmu i podświetlenia.

1_1200x800-g-shock-earth-110EARTH-1AER.jpg

G-SHOCK x Future – monochromatyczny zegarek

Zegarek ten prezentuje bardzo efektowny i futurystyczny styl. Posiada półprzezroczyste elementy, które zostały starannie wykonane z tworzywa w odcieniach szarości – dzięki czemu został uzyskany monochromatyczny efekt. Z uwagi na fakt, że model ten powstał we współpracy z francuską marką streetwarową FUTURE, na wskaźniku dni tygodnia zostały uwzględnione kolory flagi Francji.

Powrót do przeszłości z G-SHOCK Universe

Jest to model oldschoolowy, który przyciągnie uwagę niejednej osoby. Efektowny print pozwala dostrzec wszystkie postacie z linii Master of G. Jest to, niewątpliwie, nowość łącząca wszystkie symbole Master of G, które zostały wyprodukowane w limitowanym nakładzie. Ogromnymi zaletami tego modelu będzie z pewnością duża odporność na wstrząsy, iluminator – dzięki czemu wyświetlacz staje bardziej widoczny i czytelny. Casio G-SHOCK Universe oczywiście również pokazuje zegar światowy i multi alarmy. Natomiast pasek z żywicy jest bardzo wytrzymały i jednocześnie elastyczny. Model posiada również ochronę przed wodą na 20 barów, dzięki czemu możliwe jest nurkowanie przy powierzchni bez obaw uszkodzenia zegarka.

1_1200x800-g-shock-universe-DW-5600GU-7ERR.jpg

Czy warto postawić na zegarki marki Casio?

Zegarki Casio uważane są za jedne z najlepszych japońskich zegarków męskich, jak i damskich. Każdy nowy model zaskakuje jakością, designem i funkcjonalnością. Niemniej jednak te czasomierze mają również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dlatego też swobodny i duży przedział cenowy pozwala na wybór odpowiedniego modelu pod względem prezencji, funkcji i budżetu.

Materiał gościnny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem