Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – co można robić po tym kierunku? Czy warto go studiować?

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to nie lada wyzwanie, przed którym co roku staje wiele młodych osób. Czy Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to przyszłościowa propozycja, czy tylko chwilowa moda? Czy jest w stanie zapewnić absolwentom ciekawą i dobrze płatną pracę? Wyjaśniamy.

Czym charakteryzuje się ten kierunek?

Jest to stosunkowo nowa propozycja, którą można znaleźć na niewielu polskich uczelniach. Obecnie tylko dwie posiadają uprawnienia do wykładania tego kierunku. Jedną z nich jest warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Studenci oprócz dyplomu ukończenia studiów wyższych otrzymują również prestiżowy, międzynarodowy dyplom Bachelor of Science in Business Management. Ten innowacyjny kierunek powstał w odpowiedzi na uważną obserwację rynku oraz jego aktualnych potrzeb. Produkcja różnorodnych dóbr jest podstawą naszej gospodarki, brakuje jednak specjalistów w tej dziedzinie. Ma ich kształcić właśnie kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Na WSEiZ nauka trwa 3,5 roku (I stopień) oraz 1,5 roku (II stopień) i kończy się otrzymaniem tytułu licencjata lub magistra inżyniera. Studenci mogą wybrać tryb stacjonarny lub weekendowy. Na dodatek zajęcia odbywają się zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Czego można się na nim nauczyć?

Zarówno studia I-go, jak i II-go stopnia oferują bardzo szeroki zakres specjalności. Na studiach I stopnia znajdują się wśród nich:

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem;
  • Logistyka przedsiębiorstwa;
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy;
  • Diagnostyka i eksploatacja samochodów.

Natomiast na studiach II- go stopnia są to:

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym;
  • Zarządzanie transportem i logistyka
  • Inżynieria usług gastronomicznych.

Absolwenci tego kierunku posiadają szeroką wiedzę z zakresu zarządzania procesami produkcji, zarządzania zasobami ludzkimi i finansami. Zdobywają również umiejętności menedżerskie, które będą im potrzebne podczas późniejszej pracy.

Komu spodoba się ten kierunek?

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to studia o praktycznym profilu kształcenia, idealne dla osób, którym zależy na solidnej wiedzy i gruntownym przygotowaniu do zawodu. Jest to propozycja dla osób mających analityczny umysł i predyspozycje do pracy na stanowiskach kierowniczych.

Jakie perspektywy zatrudnienia daje?

Absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria produkcji mogą szukać pracy w różnorodnych przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych jak i usługowych czy w administracji i działach zarządzania personelem wielu firm. Są również kompleksowo przygotowani do założenia i prowadzenia własnej działalności.

Artykuł powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem