Czym charakteryzuje się ten kierunek?
Jest to stosunkowo nowa propozycja, którą można znaleźć na niewielu polskich uczelniach. Obecnie tylko dwie posiadają uprawnienia do wykładania tego kierunku. Jedną z nich jest warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Studenci oprócz dyplomu ukończenia studiów wyższych otrzymują również prestiżowy, międzynarodowy dyplom Bachelor of Science in Business Management. Ten innowacyjny kierunek powstał w odpowiedzi na uważną obserwację rynku oraz jego aktualnych potrzeb. Produkcja różnorodnych dóbr jest podstawą naszej gospodarki, brakuje jednak specjalistów w tej dziedzinie. Ma ich kształcić właśnie kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Na WSEiZ nauka trwa 3,5 roku (I stopień) oraz 1,5 roku (II stopień) i kończy się otrzymaniem tytułu licencjata lub magistra inżyniera. Studenci mogą wybrać tryb stacjonarny lub weekendowy. Na dodatek zajęcia odbywają się zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Czego można się na nim nauczyć?
Zarówno studia I-go, jak i II-go stopnia oferują bardzo szeroki zakres specjalności. Na studiach I stopnia znajdują się wśród nich:
- Zarządzanie przedsiębiorstwem;
- Logistyka przedsiębiorstwa;
- Bezpieczeństwo i higiena pracy;
- Diagnostyka i eksploatacja samochodów.
Natomiast na studiach II- go stopnia są to:
- Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym;
- Zarządzanie transportem i logistyka
- Inżynieria usług gastronomicznych.
Absolwenci tego kierunku posiadają szeroką wiedzę z zakresu zarządzania procesami produkcji, zarządzania zasobami ludzkimi i finansami. Zdobywają również umiejętności menedżerskie, które będą im potrzebne podczas późniejszej pracy.
Komu spodoba się ten kierunek?
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to studia o praktycznym profilu kształcenia, idealne dla osób, którym zależy na solidnej wiedzy i gruntownym przygotowaniu do zawodu. Jest to propozycja dla osób mających analityczny umysł i predyspozycje do pracy na stanowiskach kierowniczych.
Jakie perspektywy zatrudnienia daje?
Absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria produkcji mogą szukać pracy w różnorodnych przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych jak i usługowych czy w administracji i działach zarządzania personelem wielu firm. Są również kompleksowo przygotowani do założenia i prowadzenia własnej działalności.
Artykuł powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania