Wypożyczalnia obiektywów – którą wybrać? Kiedy warto wypożyczyć obiektyw?

Wypożyczenie obiektywu może się wydawać dość osobliwym posunięciem, ale warto wiedzieć, że w niektórych sytuacjach jest to ostatnia deska ratunku. Z takiej opcji szczególnie chętnie korzystają zawodowi fotografowie, którzy np. muszą pilnie zdobyć potrzebny obiektyw, a nie mają środków na zakup własnego (lub po prostu się to im nie opłaca). Nic dziwnego, że wypożyczalnie obiektywów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród profesjonalistów. W naszym artykule wyjaśniamy, jak wybrać dobrą wypożyczalnię i kiedy warto się zdecydować na takie rozwiązanie.

Najważniejsze kryterium to obszerność oferty

Dobra wypożyczalnia obiektywów musi oferować szkła, które spełnią oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów. Najlepiej, aby w jej ofercie znajdowały się obiektywy do wszystkich popularnych systemów mocowania, czyli Sony/Minolty, Canona, Nikona oraz Pentaxa.

W Katowicach szczególnie duży wybór obiektywów oferuje renomowana wypożyczalnia Strip Rental. Możesz w niej wynająć zarówno obiektywy do aparatów, jak i do kamer – stałoogniskowe, teleobiektywy, obiektywy o uniwersalnym zakresie ogniskowych, szerokokątne, do street photo etc.

Ile kosztuje wypożyczenie obiektywu?

Cena wypożyczenia obiektywu zależy od kilku czynników. Po pierwsze: od klasy, a więc wartości rynkowej szkła. Po drugie: okresu wypożyczenia. Tutaj znów zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową Strip Rental. Ta wypożyczalnia obiektywów w Katowicach nie robi żadnej tajemnicy ze swojego cennika, co w tej branży wcale nie jest tak oczywiste.

Na stronie Strip Rental nie tylko sprawdzisz cennik, ale też parametry poszczególnych obiektywów. Możesz również od razu zarezerwować upatrzone szkło online z odbiorem w wypożyczalni.

Sprawdź, co jeszcze oferuje wypożyczalnia

Skoro interesuje Cię opcja wypożyczenia obiektywu, to zakładamy, że chętnie zaopatrzysz się również w inne akcesoria. W takim razie koniecznie sprawdź całą ofertę Strip Rental, w której znajdziesz m.in. kamery, elementy techniki studyjnej, oświetlenie, urządzenia RTS i do komunikacji czy okablowanie. W ten sposób w jednym miejscu możesz się wyposażyć w całe zaplecze sprzętowe np. do obsługi jakiegoś wydarzenia czy pstrykania na własne potrzeby.

Komu można polecić wypożyczenie obiektywu?

Wypożyczalnie obiektywów najczęściej obsługują profesjonalistów, którzy pilnie potrzebują zastępczego obiektywu na czas realizacji jakiegoś zlecenia. Zwykle przyczyną jest awaria własnego szkła (zbicie, uszkodzony silnik od autofocusa etc.) W takiej sytuacji nie ma czasu do stracenia i nie można ryzykować, że serwis nie poradzi sobie z szybkim usunięciem usterki. Lepiej jest zdecydować się na ofertę wypożyczalni i dzięki temu nie stracić zlecenia.

Inną sytuacją jest ta, w której profesjonalista specjalizuje się w np. pstrykaniu wesel i imprez okolicznościowych, natomiast otrzymał propozycję zrobienia sesji wizerunkowej. Potrzebuje więc wysokiej klasy obiektywu stałoogniskowego o dobrym świetle. Jeśli nie ma go na wyposażeniu, to zamiast inwestować niemałe pieniądze w zakup szkła (z którego skorzysta okazjonalnie) powinien je po prostu wypożyczyć.

Oferta wypożyczalni obiektywów jest skierowana również do ambitnych amatorów, którzy dysponują własnym body, natomiast na razie nie mogą sobie pozwolić na zakup wymarzonego szkła. Trudno się też temu dziwić – w końcu profesjonalne, jasne obiektywy potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jeśli chcesz przetestować konkretne szkła i upewnić się, że warto zacząć zbierać pieniądze na ich zakup, to nie ma lepszej opcji niż skorzystanie z oferty wypożyczalni. Przetestujesz obiektywy ze swoim body, ocenisz, na ile poprawiła się jakość Twoich zdjęć i tym samym mądrze zainwestujesz własne pieniądze.

Więcej o tym, kiedy szczególnie opłaca się wypożyczyć obiektyw do aparatu czy kamery, przeczytasz w artykule na stronie https://strip-rental.com/wypozyczalnia-obiektywow-swietny-wybor-w-kilku-sytuacjach/.

Czytaj więcej: Jak działa system kontroli dostępu?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem