Jak działa system kontroli dostępu?

Bixabay

System Kontroli Dostępu służy temu, aby każdy przedsiębiorca mógł w pełni kontrolować to, co dzieje się na terenie obiektu, w którym znajduje się jego firma. Wpływa to pozytywnie na wzrost bezpieczeństwa — wiadomo, kto wchodzi do budynku i kto z niego wychodzi oraz jak długo przebywa w poszczególnych pomieszczeniach. Dodatkowo integracja z systemem przeciwpożarowym pozwala na uchronienie się przed konsekwencjami. Innym rozwiązaniem, jakie oferujemy jest także System Rejestracji Czasu Pracy Biosys, który uzupełnia działanie SKD i dokładnie mierzy, ile określona osoba poświęciła na pracę i jaka była jej efektywność.

Jakie funkcje ma System Kontroli Dostępu?

Kontrola Dostępu pomoże Ci zrozumieć, jak wygląda przepływ osób w firmie — kiedy i kto przebywa na jej terenie. Pracownicy po przyjściu do pracy zobligowani są do dokonania rejestracji, co jednak nie powinno być dla nich kłopotem, ponieważ trwa tylko kilka sekund. Mogą to zrobić za pomocą karty zbliżeniowej, odcisku palca, geometrii twarzy lub kodu PIN. Ta ostatnia metoda jest najprostsza do złamania, więc dla pełnego bezpieczeństwa zalecamy, aby stosować czytniki biometryczne. To zapobiegnie sytuacjom, w którym pracownicy przekazują sobie wrażliwe dane lub przepustki.

System Dostępowy umożliwia również konfigurację stref dostępu oraz zdefiniowanie godzin, w których poszczególne osoby mogą przebywać w pomieszczeniach służbowych. Tryb automatycznej konfiguracji uprawnień pozwala na dopasowanie do grafików czasu pracy i utworzenie odpowiednich harmonogramów dostępu.

Indywidualny scenariusz działania systemu kontroli dostępu pomaga ustalić ścieżki poruszania się pracowników po budynku. W ten sposób można mieć również wgląd w zachowanie się gości na terenie obiektu. Dodatkową funkcją jest uruchamianie alertów informujących o takich nieoczekiwanych zdarzeniach jak na przykład nieautoryzowane otwarcie drzwi. Scenariusze dostępów pozwalają również na to, aby kontrolować wejścia do tak zwanej “strefy czystej” – aby się tam dostać, wymagane mogą być dodatkowe czynności, na przykład odkażenie butów. System umożliwia też tworzenie funkcjonalnych list ewakuacyjnych.

Dlaczego warto postawić na System Kontroli Dostępu?


System Kontroli Dostępu Biosys pozwala zapanować nad tym, kto porusza się po firmie. Dzięki temu szansa na nieoczekiwane wtargnięcia do obiektu zostaje właściwie zminimalizowana do zera. Jako osoba zarządzająca obiektem możesz otrzymywać na bieżąco alerty informujące o naruszaniu stref bezpieczeństwa, odbiciach pracownika, błędnej weryfikacji albo nieautoryzowanym otwarciu drzwi, a także precyzyjne spersonalizowane raporty. Program można obsługiwać na wielu stanowiskach komputerowych, co jest dużym ułatwieniem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem