Transport drogowy towarów z Polski do Portugalii

Transport drogowy towarów

Portugalia to państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Kluczowym sektorem gospodarki jest turystyka. Jest to jednak perspektywiczny rynek zbytu dla Polskich produktów i usług, także spoza branży turystycznej.

Opłacalny rynek zbytu

Portugalia i Polska, będące członkami Unii Europejskiej, mają wiele korzyści z handlu z innymi krajami UE. Jedną z najważniejszych jest swoboda przepływu towarów i usług między krajami członkowskimi. Rozwój gospodarczy obu krajów i możliwość wykorzystania funduszy strukturalnych na modernizację infrastruktury, przyczynia się do dobrych wzajemnych relacji handlowych. Od wielu lat pomiędzy Polską a Portugalią istnieje dynamiczna wymiana towarowa. Większość produktów może być bez przeszkód przewożona w obrębie wyznaczonego terytorium, bez dodatkowych kosztów ani ograniczeń ilościowych. Polska eksportuje do Portugalii przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne, ale także produkty spożywcze i chemiczne. Polskie przedsiębiorstwa stanowią silną konkurencję dla dostawców z pozostałych krajów Unii Europejskiej – głównie ze względu na dobrą jakość i niższe ceny sprzedawanych do Portugalii towarów.

Preferowana forma transportu towarów

Najczęściej wybieraną formą transportu towaru i przesyłek do Portugalii jest transport drogowy. Ładunki przewożone drogą lądową są kilkukrotnie tańsze od przesyłek lotniczych. Organizując międzynarodowy transport drogowy z Polski do Portugalii przedsiębiorcy korzystają z usług doświadczonych firm logistycznych. Transport do Portugalii oferuje między innymi Raben Logistics Polska, posiadająca rozwiniętą sieć transportową na terenie całej Unii Europejskiej wychodzi z unikalną ofertą codziennych połączeń w obu kierunkach, również w zakresie transportu drobnicowego. Raben Transport jest jedną ze spółek Grupy Raben, specjalizująca się w ładunkach całopojazdowych. Firma oferuje również przewóz tzw. drobnicy, takiej jak paczki czy palety, jak również oferuje dostawy częściowe. Grupa Raben przywiązuje szczególną wagę do działań proekologicznych i dąży do efektywnego planowania transportu w celu optymalizacji kosztów.

Artykuł gościnny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem