Rewolucja w płatnościach elektronicznych. Czym jest paysafecard online?

Źródło: paysafecard.com

Płatności elektroniczne są nieodłącznym elementem codzienności w dobie ogólnodostępnego Internetu i w świecie nowych technologii. Dostępne są różne rodzaje transakcji bezgotówkowych, przy czym użytkownicy szczególnie cenią metody gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę operacji. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się karta paysafecard, która umożliwia realizację płatności na tysiącach platform. Sprawdź, czym jest paysafecard online i dlaczego warto korzystać z tej metody płatności.

Czym jest i jak działa paysafecard?

Paysafecard online to rewolucyjna technologia pozwalająca na dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności w sieci. Bazuje na systemie pre-paid, dzięki któremu klienci zyskują anonimowość i minimalizują ryzyko wycieku danych przy realizacji zakupów internetowych. Każda karta wyposażona jest w szesnastocyfrowy kod PIN umożliwiający sfinalizowanie transakcji tym, którzy nie posiadają rachunku bankowego. Jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć podawania danych osobowych w sklepach internetowych oraz logowania się do bankowości online.

Chociaż karta przedpłacona gwarantuje wiele korzyści, sposób jej działania nie jest skomplikowany. Przed osobą zainteresowaną jej zakupem stoi wiele możliwości, bowiem można ją nabyć w różnych punktach sprzedaży, w tym online. Należy pamiętać, że kupując paysafecard online najlepiej wybierać autoryzowanych partnerów i zaufane serwisy internetowe. Doładowanie karty jest bardzo proste, a proces polega na wyborze nominału i zapłaceniu za usługę. Po wykonaniu tych kroków dostawca generuje unikalny kod, który później można podpiąć do strony WWW lub aplikacji, za pośrednictwem których użytkownik ma zamiar dokonywać płatności. Kod nie jest jednorazowy, więc można używać go aż do wyczerpania środków na karcie.

Zalety karty

Korzyści płynących z wyboru paysafecard online jest wiele. Internauci najczęściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo, którym charakteryzuje się ta metoda wykonywania transakcji. Zdarza się, że użytkownicy portali lub aplikacji mobilnych nie chcą podawać danych karty płatniczej zewnętrznym firmom lub nie mogą zalogować się na stronę banku. W takich sytuacjach sięgają właśnie po kartę przedpłaconą, dzięki której mogą szybko i bezpiecznie opłacić zawartość internetowego koszyka, wpisując sekwencję wygenerowanych przez usługodawcę szesnastu znaków. Paysafecard to również duża oszczędność czasu. Tradycyjne płatności są bowiem dużo bardziej złożone i często wymagają od kupującego uruchomienia dodatkowych kart, aplikacji i uzupełniania skomplikowanych formularzy.

W dyskusji na temat kart przedpłacanych zwolennicy tego systemu podkreślają, że paysafecard online ułatwia optymalizację wydatków oraz kontrolę nad przepływem środków. Idealnym przykładem są gracze, którzy na swoją pasję przeznaczają pewną część pensji, jednak muszą uważać, aby nie nadwyrężyć przy tym domowego budżetu. Świetnym sposobem na dysponowanie pieniędzmi jest karta przedpłacona, która daje konsumentowi pewność, że nie wyda na usługę więcej, niż powinien. Innym atutem paysafecard jest to, że mogą obsługiwać ją osoby, które nie posiadają rachunku bankowego. Karta pre-paid to zatem przepis na idealny prezent dla młodego gracza lub nastoletniej pasjonatki mody. Można z niej skorzystać między innymi na Steamie i Zalando.

Dla kogo paysafecard?

Paysafecard online tak naprawdę sprawdzi się u każdego. To bardzo uniwersalna metoda płatności, której atutem jest duża dostępność i prosta obsługa. Do jej doładowania nie są potrzebne bowiem specjalistyczne umiejętności, a finalizowanie transakcji sprowadza się do znajomości szesnastu znaków. Co istotne, kod jest przypisany do karty, a nie do użytkownika. Najbardziej cenią ją zatem osoby, którym zależy na anonimowości w sieci. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy po raz pierwszy korzystają z mniej znanych sklepów internetowych i obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych. Paysafecard chroni majątek konsumenta przed cyberprzestępcami i eliminuje ryzyko kradzieży danych. Te z kolei mogą zdarzyć się przy korzystaniu z innych narzędzi przeznaczonych do płatności internetowych.

Karta opierająca się na systemie pre-paid to również idealny sposób na zakupy w sklepach zagranicznych. Paysafecard umożliwia bowiem automatyczne przewalutowanie po korzystnym kursie, dlatego często używają ją konsumenci regularnie biorący udział w zagranicznych aukcjach. Dodatkowo należy podkreślić, że system działa w prawie 50 krajach świata! Największą grupę użytkowników kart przedpłaconych stanowią jednak miłośnicy gier komputerowych, konsolowych i mobilnych. Za pomocą paysafecard można kupować najnowsze gry i dodatki między innymi w Wargaming i PlayStation Store oraz realizować mikropłatności w grach na smartfony.

Paysafecard online bardzo często akceptują także internetowe kasyna. Jej zalety sprawiają, że sięgają po nią coraz liczniej fani rozgrywek za pieniądze. Karta umożliwia jednak nie tylko bezpieczne deponowanie środków, ale również kontrolę nad ich przepływem. Jest to bardzo ważna cecha tej technologii, bowiem sztywny nominał może stwarzać pożądaną wśród fanów gier hazardowych granicę, która umożliwia racjonalizowanie wydatków. Ta metoda płatności jest również dostępna na stronach większości legalnych bukmacherów. Miłośnicy sportu mają zatem możliwość pokrycia kwoty depozytu, używając karty przedpłaconej.

Gdzie zapłacisz kartą paysafecard?

Nie jest tajemnicą, że transakcje gotówkowe powoli przechodzą do przeszłości. I chociaż ich zaletą jest pełna anonimowość na rynku, rozwój systemów pre-paid sprawił, że coraz więcej osób rozpoczęło korzystać z bezpiecznych płatności elektronicznych. Coraz większą popularnością cieszy się przy tym paysafecard, która umożliwia anonimowe finalizowanie transakcji.

Paysafecard jest honorowana w najpopularniejszych serwisach i sklepach internetowych. Kartą pre-paid zapłacisz między innymi na Allegro, Origin, Spotify, Roblox i PayPal. Wykonywanie transakcji za pośrednictwem tej technologii umożliwia użytkownikom również Google Play, League of Legens i Amazon.

Jak widać, warto zastanowić się nad wykorzystaniem tej formy płatności. Bardzo waży jest także fakt, że jest ona zgodna z lokalnymi i międzynarodowymi regulacjami finansowymi. Jej nienaganną reputację doceniają natomiast największe sieci handlowe oraz instytucje ceniące wysokie standardy i bezpieczeństwo, na przykład kasyna i serwisy bukmacherskie. Paysafecard online jest prawdziwą rewolucją wśród płatności elektronicznych.

Czytaj więcej: Jak działa system kontroli dostępu?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem