Posumowanie technologiczne 2021

Rok 2021, pomimo tego, że jak poprzedni, również nie należał do najłatwiejszych, obfitował w kilka różnych wydarzeń technologicznych, które z całą pewnością są warte wspomnienia.

Windows 11

Rok ten przyniósł nam przede wszystkim kilka nowości, takich jak chociażby nowy Windows 11, który podniósł swoje wymagania systemowe i wprowadził szereg zmian, takich jak m.in.: nowy wygląd ustawień i okien, integrację z systemem Microsoft Teams, a także ­– ku uciesze wielu użytkowników – nowe okna z aplikacjami z systemu Android.

Android 12

Oprócz nowego Windowsa w 2021 pojawił się także wyczekiwany Android 12, który charakteryzuje się całkiem nowym językiem programowania. To, na co stawia najnowszy Android 12, to przede wszystkim, zapewnienie prywatności swoim użytkownikom w taki sposób, aby mogli kontrolować, które aplikacje lub programy miały dostęp do ich lokalizacji, aparatu lub kamery.

Premiera iPhone’a 13

Ważnym technologicznym wydarzeniem 2021 roku była z pewnością premiera iPhone’a 13 (a także iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max), który trafił do sprzedaży we wrześniu. Oprócz najnowszego iPhona mogliśmy także zobaczyć premierę smartwatcha Apple Watch Series 7.

Premiera McBooka Pro

Warto wspomnieć także o kolejnej premierze, a mianowicie premierze McBooka Pro, który przede wszystkim zasłynął z tego, że z powrotem został wyposażony w klasyczne przyciski funkcyjne zamiast dotykowego Touchbar’a.

Internet satelitarny

Od 2021 roku można w Polsce zamawiać internet satelitarny od SpaceX, jednak ceny tej przyjemności nadal są rekordowo wysokie. Pozostaje nam poczekać do 2027, kiedy to system oparty na satelitach Starlink ma być w pełni rozwinięty.

Awaria Facebooka

Z mniej oczywistych technologicznych wydarzeń w 2021 warto nadmienić także globalną awarię Facebooka i należących do niego Instagrama i Messengera, która trwała ponad sześć godzin i odbiła się szerokim echem na całym świecie.

Miejmy nadzieję, że rok 2022 przyniesie nam w równie gorące premiery i wydarzenia, które będziemy mogli z rozrzewnieniem na naszym portalu: https://smartix.pl/ wspominać w kolejnym roku.

Czytaj więcej: Wymiana szybki Apple iPhone — co robić?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem