Paysafecard – do czego można wykorzystać?

Paysafecard

W dobie cyfrowej rozrywki i rosnącego zapotrzebowania na innowacyjne formy płatności, większość z nas poszukuje coraz to nowych możliwości, które gwarantują możliwość opłacania ulubionych usług bez potrzeby posiadania własnego konta bankowego. Takim sposobem jest usługa Paysafecard. Czym jest Paysafecard i jak on działa?

Czym jest Paysafecard?

Czym jest Paysafecard? To nowoczesna i bezpieczna forma płatności, która pozwala nam na łatwe i bezproblemowe płacenie w setkach sklepów internetowych i portalach z usługami internetowymi. Z pewnością zastanawiamy się, czym Paysafecard różni się od innych tego typu form płatności. Największa różnica to brak potrzeby przedstawiania ważnych danych wrażliwych, takich jak numer karty czy łączenie z kontem osobistym.

Gdzie możemy kupić Paysafecard? Do dyspozycji mamy zarówno możliwość zakupu karty w sklepach stacjonarnych – już ponad 400 tysięcy placówek w Polsce, ale zdecydowana większość osób decyduje się na zakup takiej karty w formie online, bez wychodzenia z domu. Zakup karty online jest bardzo łatwe i ogranicza się do zalogowania się, wybrania wartości kodu, zapłaty, a następnie załadowaniu kodu, co pozwala nam na korzystanie z tej kwoty w wielu miejscach, gdzie ta forma płatności jest honorowana.

Zastosowanie Paysafecard

Jakie jest główne zastosowanie Paysafecard? Przede wszystkim możemy tę formę płatności wykorzystać w niezliczonych serwisach internetowych, sklepach online i aplikacjach. Paysafecard to jedna z najbardziej uniwersalnych form płatności, która obecnie akceptowana jest w kilku tysiącach punktów.

Wśród tych najpopularniejszych warto wymienić między innymi:

  • Allegro,
  • PayPal,
  • Uplay,
  • Steam,
  • Spotify,
  • Roblox,
  • Origin.

To tylko niewielki procent miejsc, w których akceptowana jest płatność z użyciem przedpłaconej usługi. Paysafecard umożliwia także realizowanie płatności w wielu innych systemach, takich jak PlayStation Plus, telewizje streamingowe czy aplikacje mobilne, w których decydujemy się coś kupić.

Tak szeroka gama możliwości wykorzystania Paysafecard online nie byłaby niczym wyjątkowym, gdyby nie fakt, że do zrealizowania płatności nie potrzebujemy konta bankowego. W wielu aplikacjach do rozpoczęcia subskrypcji niezbędne jest podanie numery karty kredytowej. Może się jednak zdarzyć, że ze względu na nasze preferencje, ograniczenia wiekowe lub ze względów bezpieczeństwa nie chcemy jej podpinać. Lekarstwem na te problemy będzie właśnie Paysafecard.

Czy Paysafecard jest bezpiecznym sposobem płatności?

Czy Paysafecard jest bezpieczny? To jedna z największych zalet stosowania tej formy płatności w internecie. Główną siłą usługi jest brak konieczności podawania wrażliwych danych karty płatniczej. Paysafecard nie wymaga od nas logowania do bankowości internetowej naszego banku, a co za tym idzie, redukujemy ryzyko potencjalnych ataków hakerskich na nasz rachunek.

Czego potrzebujemy do sfinalizowania płatności? Przede wszystkim 16-cyfrowego kodu – wystarczy on do zrealizowania płatności i cieszenia się wszystkimi usługami, na które tylko mamy ochotę.

Artykuł gościnny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem