Magnifier 2.0

Minęły ponad dwa lata, odkąd Magnifier stał się dostępny w Internecie. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że był to dobry czas, a sam portal wreszcie zdołał osiągnąć wymarzony milion odwiedzin. Jakże niewiele w porównaniu do wielkich portali o ugruntowanej pozycji, ale jak niezwykle dużo dla mnie, jako jego twórcy. Kolejne publikacje i dynamiczny wzrost oglądalności, a także – a może przede wszystkim – chęć zaoferowania Czytelnikom najlepszych treści w najlepszej formie spowodowały jednak, że Magnifier musiał doczekać się zmian. Zmian całkiem rewolucyjnych, o których poniżej opowiem w skrócie.

Przeprojektowany layout 

Największą i najbardziej widoczną zmianą, którą od dziś zauważy każdy Czytelnik, jest zupełnie przeprojektowany layout. Lepiej dopasowujący się do różnych typów urządzeń, z prostszą nawigacją i możliwością sprawniejszego odnajdywania poszczególnych treści, dostosowany do rozwoju portalu. A także bardziej funkcjonalny i ładniejszy, o wiele ładniejszy. 

Inteligentna strona główna

Nowy layout to także nowa strona główna. Niegdyś była to zwyczajnie chronologiczna lista publikacji. Teraz natomiast nauczyła się ona wyświetlać popularne artykuły, wyciągać z odmętów archiwów najciekawsze publikacje, polecać te, które naprawdę warto przeczytać. Dała nam także zupełnie nowe możliwości doboru wyświetlanych na niej treści. 

Tryb ciemny

Czymże byłaby dziś jakakolwiek zmiana wyglądu bez wprowadzenia tego trybu! Od dziś Magnifier staje się dostępny w dwóch karnacjach – jasnej i ciemnej. Każdy Czytelnik może samodzielnie dokonać wyboru korzystając z przełącznika umieszczonego na górnym pasku, ale też i portal potrafi dostosować się do systemowych ustawień urządzenia, na jakim jest wyświetlany. Wypalaniu oczu w nocy mówimy więc stanowcze nie. 

Nowe kategorie: biznes i historia

W ostatnim czasie coraz więcej publikacji zaczęło wychodzić poza ustalone wcześniej ramy kategorii, zaczęły pojawiać się treści o tematyce biznesowej i historycznej, które dotąd tradycyjnie lądowały do działu Nauka. Wraz z wprowadzonymi zmianami powstają dwa nowe działy, które pozwolą na lepszą segregację artykułów i możliwość szybszego dotarcia do tych interesujących Czytelnika. Jednocześnie stanowi to zapowiedź dynamicznego rozwoju obu wskazanych działów. 

Wydajność

Nowy Magnifier to także nowa, o wiele wydajniejsza platforma hostingowa w chmurze AWS. Stanowi ona gwarancję błyskawicznego wczytywania się treści niezależnie od aktualnego ruchu. Bo kto lubi czekać? 

Z głową w chmurach

Już niedługo do Magnifiera dołączy także jeszcze jeden projekt – będzie to specjalistyczny serwis z wiadomościami, artykułami i poradnikami z dziedziny chmury obliczeniowej. Informacja o jego udostępnieniu pojawi się na stronie głównej portalu. 

Do przeczytania! 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem