Najlepsze aplikacje do edycji wideo na Androida

Żyjemy w czasach rozkwitu mobilnego wideo, którego siłę napędową stanowią popularne media społecznościowe, takie jak YouTube, Instagram lub TikTok. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników poszukuje dziś możliwości edycji wideo na urządzeniach mobilnych i to nie tylko w tym najbardziej podstawowym zakresie. Oto nasze zestawienie sześciu najlepszych aplikacji do edycji wideo na Androida. 

Aplikacje do montowania wideo na Androida

W tym zestawieniu przedstawimy wybrane przez nas aplikacje służące do edycji wideo na smartfonach z systemem Android. Ich kolejność jest przypadkowa, oferują one bowiem różne możliwości i sprawdzają się najlepiej w różnych zastosowaniach, stąd niełatwo byłoby wskazać tę prawdziwie najlepszą. Ta decyzja należy do Ciebie.

FilmoraGo

polecane aplikacje do montażu wideo na telefon z androidem

FilmoraGo łączy w sobie prosty interfejs z rozbudowanymi możliwościami edycji wideo i jest jedną z najlepszych aplikacji tego typu dostępnych na platformie Android. Dostępne tu są funkcje takie jak przycinanie, obracanie, zmiana formatu, przejścia, nakładki i animacje, slow motion, gotowe szablony, obsługa warstw i – oczywiście – wiele więcej.

Aplikacja jest dostępna za darmo, choć dostęp do niektórych możliwości wymaga niewielkiej opłaty. Co ważne, jest to jedna z niewielu aplikacji, które nie nakładają swojego znaku wodnego na wyeksportowane wideo również w swej darmowej wersji.

Pobierz FilmoraGo na Androida

InShot

inshot aplikacje do montowania wideo na telefon

Jeśli szukasz aplikacji, która umożliwi Ci proste i szybkie przygotowywanie krótkich wideo pod kątem ich publikacji w mediach społecznościowych, takich jak YouTube, Instagram lub TikTok, InShot może być dobrym wyborem. Jej użytkowanie nie powinno sprawić kłopotów nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Aplikacja zawiera liczne filtry i efekty, umożliwia kontrolę prędkości, przycinanie, dodawanie naklejek, emoji i napisów, a cała praca opiera się na prostej osi czasu. Niewątpliwą zaletą InShot jest również wbudowana kolekcja muzyki i efektów dźwiękowych, które można podłożyć pod przygotowywane nagranie.

Przygotowane wideo można wyeksportować w formacie dostosowanym do wybranej platformy społecznościowej, co jeszcze bardziej skraca czas potrzebny na montaż i publikację.

Pobierz InShot na Androida

KineMaster

kinemaster programy do edycji filmów android

KineMaster jest jedną z najbardziej rozbudowanych aplikacji do edycji wideo na Androida, w tym edycji prawdziwie profesjonalnej, na tyle na ile telefon może pozwolić. Znajdziemy tu zarówno najbardziej podstawowe możliwości, jak i te zaawansowane – m.in. pracę z wieloma warstwami i ich mieszanie, zarządzanie ścieżkami dźwiękowymi, filtry LUT, przycinanie klatka po klatce i przejścia 3D.

Nie oznacza to bynajmniej, że aplikacja jest trudna w użytkowaniu. Interfejs jest prosty i przejrzysty, funkcje nie przytłaczają. Wciąż jednak jej docelowym odbiorcą jest profesjonalny twórca, który będzie potrafił wykorzystać możliwości KineMastera.

Pobierz KineMaster na Androida

Quik

Quik to aplikacja do montowania wideo od firmy GoPro – producenta popularnych kamerek sportowych. Twórcy skoncentrowali się na dwóch głównych rzeczach: zdalnym sterowaniu kamerek i edycję pochodzącego z nich materiału. Potrafi ona automatycznie zaimportować nagrania, przeglądać je klatka po klatce, a także umożliwia ich edycję: dodawanie muzyki, zdjęć, tytułów, sekwencji poklatkowych, wykresów.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja wyrównywania wideo względem horyzontu – może to być przydatne wówczas, gdy kamerka zostanie zamontowana nieco nierówno.

Aplikacja Quik jest uniwersalna, ale oczywiście najlepiej sprawdzi się u twórców nagrań sportowych i przygodowych, szczególnie tych korzystających z kamerek GoPro.

Pobierz Quik na Androida

Adobe Premiere Rush

adobe premiere pro aplikacje do edycji filmów android

 

Znane z komputerów i używane przez licznych specjalistów Adobe Premiere jest dostępne także w wersji na urządzenia mobilne jako Adobe Premiere Rush. Twórcy aplikacji stawiają na szybką i przystępną edycję, a następnie udostępnianie nagrań. Wielką zaletą Premiere Rush jest dostępna odpłatnie integracja z dyskiem w chmurze od Adobe i innymi usługami tej firmy, takimi jak Fonts, Portfolio oraz Spark.

Premiere Rush dąży do tego, by zostać pewną formą kieszonkowego Premiere Pro, dostosowanego do każdego użytkownika, niezależnie od jego umiejętności.

Pobierz Adobe Premiere Rush na Androida

Funimate

funimate aplikacje do montowania wideo na androida

Aplikacja Funimate nie oferuje szczególnie rozbudowanych funkcji, ale w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników aplikacji do edycji wideo na Androida. Być może wynika to z jej prostoty, atrakcyjnego interfejsu i znacznej kolekcji przeróżnych filtrów, przejść, animacji, nakładek i innych efektów. Możliwa jest również praca na warstwach.

Funimate dobrze nada się więc do tworzenia prostego, krótkiego wideo, które następnie zostanie umieszczone w mediach społecznościowych.

Pobierz Funimate na Androida

Znasz inne ciekawe aplikacje do edycji wideo na Androida? Podziel się nimi w komentarzach!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem