Kupno OC w porównywarce ubezpieczeń – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie można kupić u agenta ubezpieczeniowego, w placówce lub na stronie ubezpieczyciela, a także w porównywarce ubezpieczeń. To ostatnie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego tak wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń? Jakie zalety ma to narzędzie?

Pytania w formularzu porównywarki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ubezpieczyciele potrzebują informacji, by wyliczyć wysokość składki OC i przedstawić ofertę. Dlatego w porównywarce ubezpieczeń Mubi pojawiają się pytania z 3 głównych kategorii:

  • szczegóły dotyczące pojazdu,
  • użytkowania pojazdu,
  • informacje o właścicielu (właścicielach) i dodatkowych kierowcach.

Jednak na samym początku użytkownik musi zaznaczyć, jakie ubezpieczenia komunikacyjne go interesują oraz czy szuka ubezpieczenia na samochód czy na motocykl. A czego dotyczą poszczególne pytania w formularzu?

W formularzu Mubi kierowca najpierw musi określić model samochodu, który chce ubezpieczyć. Wybiera więc z listy najpierw rok produkcji, markę, rodzaj paliwa, pojemność silnika i wersję. Następnie trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące przebiegu, miejsca parkowanie i użytkowania auta za granicą. W trzeciej części pojawiają się pytania o historię ubezpieczenia, stan cywilny, posiadanie dzieci poniżej 26 roku życia czy datę otrzymania prawa jazdy – wylicza Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl

Niektórych użytkowników może dziwić, dlaczego ubezpieczyciele pytają choćby o posiadanie małych dzieci. Statystyki pokazują, że rodzice niemowląt lub kilkuletnich pociech jeżdżą z bezpieczniej i rzadziej są sprawcami wypadków i kolizji. 

Jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest darmowe. Aby przeprowadzić kalkulacje i otrzymać oferty nie trzeba także podawać nr PESEL czy numeru rejestracyjnego samochodu. Za to dużym zaletami jej są:

  • oferty ubezpieczeń od różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu,
  • możliwość kupna polisy 24/7, nawet w święta i dni wolne od pracy,
  • kupno polisy bez wychodzenia z domu,
  • przejrzysty i szybki do wypełniania formularz,
  • możliwość kontaktu z ekspertem w razie problemów z wyborem polisy,
  • brak konieczności podawania danych osobowych do przeprowadzenia kalkulacji,
  • możliwość powrotu do wypełniania formularza w dowolnej chwili.

Z zakupem ubezpieczenia jest jak z kupnem innych produktów. Powinno się porównywać różne oferty, by wybrać tę najlepszą. W przypadku OC zawsze jest to ta o najniższej cenie, ponieważ zakres tego ubezpieczenia reguluje ustawa. Zakres jest więc taki sam u każdego ubezpieczyciela. Z kolei dodatkowe ubezpieczenia wymagają poznania także warunków, gdyż mogą się one różnić zależnie od wariantu. 

Najlepiej przekonaj się sam o zaletach porównywarki ubezpieczeń, wchodząc na stronę https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/. Sprawdź sobie ubezpieczenie, a może znajdziesz dużo tańsze, niż masz obecnie! Podsumowując, czy kupno ubezpieczenia OC w porównywarce się opłaca? Zdecydowanie tak!

Artykuł powstał we współpracy z Mubi.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem