Komputery używane dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Szukasz pierwszego komputera dla swojego dziecka? W takim razie wybierz odpowiedni sprzęt, który bez problemu spełni oczekiwania najmłodszych. Jednocześnie nie musisz ograniczać się do najnowszych modeli, bo na samym początku urządzenie ma być odpowiednie do nauki, przeglądania Internetu i ewentualnego grania w gry. Dlatego wielu rodziców decyduje się na komputery używane – poznaj zalety tego rozwiązania.

Czy warto wybierać komputery używane dla dziecka? 5 korzyści

Niska cena

W przypadku pierwszego komputera warto postawić na prosty sprzęt, bo po prostu nie musi pełnić aż tyle funkcji, co w przypadku laptopów do pracy czy dla studentów. Dlatego powodzeniem cieszą się urządzenia „z drugiej ręki”, które wyróżniają się stosunkowo niską ceną w połączeniu z naprawdę dobrymi parametrami. Dzięki temu nawet na skutek zepsucia lub awarii spowodowanej niewłaściwym użytkowaniem nie będzie Ci szkoda wydanych pieniędzy. Pamiętaj, że dzieci z wiekiem uczą się szacunku do przedmiotów, a na samym początku mogą nie rozumieć, jak delikatne bywają niektóre urządzenia. W konsekwencji znacznie częściej może dochodzić do uszkodzeń mechanicznych, więc postaw na tanie komputery używane.

Dodatkowa gwarancja od sprzedawcy

Skoro decydujesz się na komputer dla dziecka, to z pewnością chcesz, żeby działał jak najdłużej. Jeśli kupisz sprzęt w serwisie aukcyjnym bądź po prostu od znajomych, to nie masz już możliwości zwrotu czy otrzymania gwarancji w razie awarii. Po prostu musisz mieć nadzieję, że komputer będzie sprawny. Dlatego wiele osób wybiera zakupy w specjalistycznych sklepach z używanymi urządzeniami lub tymi poleasingowymi. W końcu tam masz do dyspozycji roczną gwarancję, która daje Ci znacznie większą pewność, że pomimo zakupu urządzenia „z drugiej ręki”, to i tak możesz liczyć na ewentualną naprawę.

Parametry dopasowane do potrzeb dziecka

Z pewnością znajdziesz urządzenie, które ma parametry dopasowane do potrzeb dziecka. W tym przypadku weź pod uwagę indywidualne potrzeby malucha. Jeśli chcesz rozbudzić w nim zainteresowanie kodowaniem, grafiką lub grami komputerowymi, to konieczny jest nieco lepszy sprzęt. Przede wszystkim zwróć uwagę na liczbę RAM, rozdzielczość ekranu oraz  pojemność i rodzaj dysku twardego – najlepiej sprawdzi się SSD.

Ciekawy wygląd urządzenia

Wyróżniająca się obudowa z pewnością zachęci dziecko do zapoznania się z komputerem używanym. Bez problemu znajdziesz model, który ma nie tylko standardową szarą bądź czarną obudowę. W końcu niektóre firmy zapewniają też wersje w ciekawych kolorach – czerwonym, zielonym, białym czy niebieskim.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem