Czym wyróżniają się rękawice powlekane nitrylem?

Praca na wysokości - rękawice powlekane nitrylem

Skóra jest narażona na działanie różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednią ochronę przed zagrożeniami w zakładzie pracy. Przestrzeganie zasad BHP jest wymogiem, niezależnie od specyfiki prowadzonej działalności. W każdym miejscu pracy pracownicy mają mieć zagwarantowane wykonywanie obowiązków zawodowych w komfortowych warunkach. Skuteczną ochronę rąk zapewniają między innymi rękawice powlekane nitrylem. Zabezpieczają przed odczynnikami chemicznymi i szkodliwymi substancjami.

W jakim celu sięga się po rękawice powlekane nitrylem?

W przypadku rękawicy roboczych nitrylowych powierzchnia może być gładka, śliska, porowata lub szorstka. Wszystko to wpływa na walory użytkowe. W przypadku rękawic powlekanych nitrylem można liczyć na komfort użytkowania, łatwe chwytanie i utrzymywanie przedmiotów w dłoni. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim materiałem, grubością, porowatością. Zapewniają również odmienne klasy ochrony. Inne zastosowanie mają rękawice cienkie i delikatne niż masywne i o większej wadze.

Po rękawice nitrylowe HF Safety sięga się przede wszystkim podczas wykonywania czynności, które narażają skóry na kontakt z olejami, smarami i tłuszczami. Świetnie sprawdzają się wobec tego w magazynach, warsztatach samochodowych. Są wykorzystywane w branży petrochemicznej, budowlanej i transportowej. Służą jako środki ochrony indywidualnej wśród pracowników produkcyjnych. W ich przypadku można mówić o uniwersalności. Sięga po nie podczas obrabiania szkła, Ceramiki i drewna. Będą odpowiednie w pracach Budowlanych, remontowych i montażowych.

Co warto wiedzieć o rękawicach nitrylowych?

Rękawice do pracy z olejami mają specjalną warstwę z nitrylu, dzięki czemu skutecznie chronią skórę przed rozmaitymi smarami i tłuszczami. Można liczyć również na to, że ręce nie będą mieć kontaktu z substancjami żrącymi, rozmaitymi chemikaliami. Rękawice nitrylowe chronią przed przenikaniem szkodliwych substancji. Są chemioodporne, nadają się do pracy w warunkach mokrych. Mogą mieć zakończenie w postaci elastycznej gumki, usztywniany mankiet.

Nadają się do stosowania przez cały rok w różnych zakładach pracy. Świetnie sprawdzają się podczas prac wydobywczych, ziemnych. Będą odpowiednie przy budowie dróg, wykopach. Rękawice powlekane nitrylem znalazły zastosowanie także w rolnictwie, ogrodnictwie, łowiectwie. Na ich korzyść przemawia również duża chwytność. Można w nich wykonywać prace, które wymagają precyzyjnych ruchów, dokładności. Będą odpowiednio do pracy w warunkach suchych i umiarkowanie wilgotnych.

Materiał reklamowy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem