Kamery WiFi – dlaczego warto je zainstalować?

Kamera WiFi

Kamery WiFi zwiększają poczucie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, dodatkowo pozwalają szybko zareagować w sytuacji zagrożenia. Dzięki nim możemy szybko sprawdzić, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż monitoringu. Sprawdź, dlaczego warto wybrać kamery WiFi!

Nowoczesny system monitoringu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Kamery bezprzewodowe nagrywają w wyższej rozdzielczości niż modele analogowe, dzięki czemu pozwalają dostrzec więcej szczegółów. Urządzenia ułatwiają identyfikację ludzi lub numerów tablic rejestracyjnych, tym samym pomagają w ustaleniu sprawcy. Kamery WiFi umożliwiają podgląd obrazu w czasie rzeczywistym na komputerze, telefonie lub tablecie. W tym celu należy pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store. Oprócz tego potrzebny będzie dostęp do Internetu. Niektórzy producenci oferują zapisywanie nagrań w chmurze, dzięki czemu możemy do nich łatwo wrócić. Profesjonalne urządzenia odróżniają ludzi i pojazdy od zwierząt, co zmniejsza ryzyko wystąpienia fałszywych alarmów. Jeśli kamera wykryje zagrożenie, wyśle powiadomienie na telefon. W ten sposób szybko sprawdzisz, co się dzieje na monitorowanym obszarze i wezwiesz odpowiednie służby ratunkowe. Ponadto kamery WiFi do domu mogą uruchomić syrenę alarmową, która skutecznie zniechęci złodzieja. Popularne modele pozwalają na podłączenie dodatkowych czujników, które zwiększają ich funkcjonalność. Aby chronić kamery przed atakami hakerów, należy zabezpieczyć transmisję danych. Producenci umożliwiają zarządzanie monitoringiem z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Wystarczy, że założysz konto i ustalisz hasło. Zadbaj o to, żeby było ono trudne do złamania.

Kamery WiFi do domu – zalety

Zestaw monitoringu IP jest skierowany do osób, które cenią sobie wygodę i niezawodność. Zapewnia on dużą elastyczność w rozmieszczeniu urządzeń, ponadto można go łatwo rozbudować. Kamery WiFi nie wymagają dodatkowego okablowania, wystarczy podłączyć je do routera za pomocą kabla Ethernet. Dzięki temu montaż zestawu monitoringu nie dezorganizuje życia domowników. Nowoczesne kamery zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, dlatego nadają się do montażu zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Często są one wyposażone w oświetlacz IR, który umożliwia rejestrowanie wyraźnego obrazu w słabych warunkach oświetleniowych. Zasięg urządzenia wynosi 20-30 m.

Kamera WiFi – na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz kamerę, sprawdź, czy posiada ona slot na karty pamięci microSD. Dzięki temu sprzęt umożliwia zapisywanie większej ilości nagrań. Ponadto zyskujesz pewność, że urządzenie będzie nagrywać, nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu lub awarii dysku twardego. Kamery WiFi do domu są dostępne w szerokim przedziale cenowym, dlatego bez trudu dopasujesz je do swojego budżetu. Jeśli za główne kryterium przyjmiemy budowę, można je podzielić na tubowe i kopułkowe. Pierwszy model jest dobrze widoczny, dzięki czemu odstrasza potencjalnych intruzów. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dlatego można go zamontować na ścianie, latarni lub słupie. Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na dyskrecji, zdecyduj się na model kopułkowy. Zazwyczaj instaluje się go na suficie lub ścianie. Można nim sterować góra/dół i lewo-prawo, co pozwala monitorować dużą przestrzeń. Szukając odpowiedniej kamery, zwróć uwagę, czy ma ona wbudowany akumulator. W ten sposób możesz ją umieścić w dowolnym miejscu bez konieczności podłączania dodatkowych kabli zasilających. Takie rozwiązanie gwarantuje niezawodne działanie kamery, nawet podczas przerw w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź też, czy wybrany model został wyposażony w obiektyw stałoogniskowy, czy motozoom. Pierwsza kamera WiFi zapewnia stabilne pole widzenia, natomiast drugi model pozwala swobodnie regulować zbliżenie i kąt widzenia. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze zestawu do monitoringu, skontaktuj się z doradcą ze sklepu EC System.

Materiał sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem