Jednoślady elektryczne – bądź eko!

Pojazdy elektryczne coraz częściej można zauważyć na miejskich ulicach. Zwinne, oszczędne, a przede wszystkim przyjazne środowisku skutery i motocykle pobiły serca miłośników motoryzacji. Współczesne modele są znakomitą alternatywą dla spalinowych odpowiedników, a liczne zalety sprawiają, że właściwa decyzja jest tylko jedna.

Idealny wybór na miejskie trasy

Skutery i motocykle elektryczne znakomicie sprawdzają się w dużych i mniejszych miastach. Ciche i ekonomiczne są sprzymierzeńcami na zakorkowanych ulicach, zapewniając doskonałe wrażenia z jazdy. Niewielkie gabaryty sprawiają, że droga do domu może trwać znacznie krócej niż podróż tradycyjnym środkiem transportu. Skuter elektryczny sprawnie ominie stojące w korku auta, pozwalając cieszyć się pokonaniem trasy o wiele szybciej niż dotychczas.

Więcej w portfelu

Zakup jednośladu elektrycznego jest bardzo dobrą inwestycją. Bateria litowo-jonowa, w jaką wyposażono pojazd, pozwoli zaoszczędzić krocie już przy pierwszej trasie. Szacuje się, że koszt pokonania 100-kilometrowego odcinka wynosi zaledwie 2 złote. Porównywanie do wydatków na paliwo praktycznie nie ma najmniejszego sensu, a przyjemność z jazdy jest po prostu… bezcenna!

Słuchając pulsu miasta

Skutery i motocykle elektryczne charakteryzują się cichą pracą. Pozwala to wsłuchać się w odgłosy tętniącego życiem miasta. Pokrzepiająca jest również myśl, że zakup takiego pojazdu to ukłon w stronę ekologii. Warto podkreślić, że nowoczesna konstrukcja jednośladów elektrycznych czyni je niemal bezawaryjnymi.

W jaką markę najlepiej zainwestować? W Polsce prym wiodą skutery i motocykle elektryczne takich firm jak Benelli, Rieju, Niu czy E-Mio. Poszczególne modele tych marek plasują się w rozsądnym przedziale cenowym, spełniając tym samym oczekiwania szerokiego grona nabywców.

Zwrotność

Kolejną zaletą skuterów elektrycznych i motocykli jest ich zwrotność. Pojazdy te nie potrzebują wiele miejsca na manewry, co znacznie ułatwia na przykład parkowanie. Zajmowanie miejsca postojowego również nie sprawia żadnych problemów. W gęstej przestrzeni miejskiej z łatwością można znaleźć nawierzchnię, która posłuży za parking.

Należy zwrócić też uwagę na wytrzymałość baterii. Średnio jej praca pozwala na przejechanie około 60 kilometrów, chociaż wiele zależy od parametrów danego modelu. Czas pełnego ładowania baterii to 5-6 godzin, co odpowiada przeciętnej długości wykładom na studiach lub pracy.

Atrakcyjny design

Jednoślady elektryczne coraz częściej wyróżniają się designem. Sporo modeli wiodących producentów utrzymywana jest w klasycznej linii, przywodząc na myśl klimat toskańskich miasteczek. Część modeli z aktualnej oferty zdecydowanie wyróżnia się kolorem lakieru czy innowacyjnym kształtem.

Skutery i motocykle elektryczne zaledwie od kilku lat stanowią nowość na rynku motoryzacyjnym. Kupujący zauważają nieco mniejszy wybór modeli niż wśród ich spalinowych odpowiedników. Branża jednak dynamicznie się rozwija, co jest gwarancją różnorodności, jaka niewątpliwie zaskoczy wkrótce rzesze miłośników ekologii.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem