Jakie są korzyści z wdrożenia kas samoobsługowych w formie infokiosków?

kasy samoobsługowe

Innowacyjne kasy samoobsługowe w formie infokiosków coraz częściej zastępują tradycyjne stanowiska kasowe, wymagające fizycznej obsługi przez kasjerkę lub kasjera. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jakie korzyści dla sklepów stacjonarnych płyną ze wdrożenia kas samoobsługowych w formie infokiosków multimedialnych.

Zastanówmy się na wstępie, czy w naszym codziennym życiu nie trafiamy często właśnie na infokioski ze wbudowaną funkcją kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych? Okazuje się, że takich przykładów jest mnóstwo: samodzielne stanowiska do zakupu biletów na przystankach i w komunikacji miejskiej, kasy biletowe na dworach kolejowych czy infokioski multimedialne z funkcją kasy samoobsługowej w restauracjach szybkiej obsługi.

Nowoczesne kioski informacyjne i multimedialne z funkcją kasową często znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Zapobiegają tworzeniu się kolejek w restauracjach oraz zwiększają dostępność biletów komunikacji miejskiej i międzymiastowej – w końcu takie samodzielne stanowisko jest w pełni samoobsługowe i może pracować przez całą dobę. Czy widzisz już zalety tego rodzaju rozwiązań w sklepach? Przejdźmy zatem do konkretów!

Wielu klientów preferuje kasy samoobsługowe w formie infokiosków

Według badania przeprowadzonego przez jedną z firm dostarczających rozwiązania dla branży retail 33% respondentów uważa, że do 2030 roku najpopularniejszą metodą płacenia za zakupy staną się właśnie samoobsługowe kasy w formie kiosków informacyjnych i multimedialnych. Do tej grupy zaliczają się również takie pomysły wspierające samoobsługowy proces płatności jak inteligentne wózki na zakupy czy self-scan.

Trudno się dziwić! Dzięki zastosowaniu kasy samoobsługowej konsumenci mogą spokojnie spakować swoje zakupy i zweryfikować ceny czy promocje, bez pośpiechu wywieranego przez przesuwającą się taśmę z produktami innych klientów oraz kasjera. Klienci sklepów wybierają kasy samoobsługowe również ze względu na upodobania wynikające z ich osobowości, co dotyczy konsumentów o bardziej introwertycznej naturze.

Infokiosk-jako-kasa-samoobslugowa.jpg
Źródło: dasoft.com.pl

Kasy samoobsługowe znacznie mniej angażują personel sklepu

Kolejna zaleta kas samoobsługowych to fakt, iż zautomatyzowane stanowiska kasowe w formie infokiosków angażują personel sklepu w dużo mniejszym stopniu. Oczywiście należy pamiętać, że kasy od czasu do czasu sygnalizują błędy – te zwykle wynikają z pomyłek samych konsumentów. Wówczas potrzebna jest interwencja pracownika. Jednak takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, dzięki czemu jeden pracownik może asystować przy 8-10 kasach.

Czy wdrożenie kas samoobsługowych oznacza oszczędności i redukcję zatrudnienia? Oszczędności – zdecydowanie! W kontekście zatrudnienia, kasy samoobsługowe odciążają ludzi, zdejmując z nich konieczność wykonywania powtarzalnych i w dłuższej perspektywie mało rozwojowych czynności. W efekcie kadra zarządzająca może efektywniej wykorzystać zasoby ludzkie w firmie, pozwalając im rozwijać kompetencje, co przełoży się na zwiększenie dochodów sklepu.

Kasa samoobsługowa w formie kiosku multimedialnego zajmuje mniej miejsca, niż tradycyjna kasa sklepowa

Nie zapominajmy, że kasy samoobsługowej zajmują kilkukrotnie mniej miejsc, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Nierzadko pojedyncze stanowisko kasowe z miejscem dla kasjera i taśmą zajmuje powierzchnię, pozwalającą na montaż nawet 4-5 nowoczesnych kas samoobsługowych w formie kiosku multimedialnego. Niebagatelna różnica przemawia zdecydowanie na korzyść wdrożenia innowacji w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

Przestrzeni w sklepach nie ma za wiele – projektanci dbają, by umożliwić ludziom przemieszczanie się, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie miejsca na półki sklepowe. W efekcie przestrzeń na kasy tradycyjne w praktyce stanowi niewykorzystany potencjał! Zamieniając tradycyjne stanowiska kasowe na kasy samoobsługowe, mamy możliwość odzyskania przestrzeni i wykorzystania jej do postawienia dodatkowych półek z towarami.

Którego producenta kas samoobsługowych w formie infokiosków wybrać?

Na polskim rynku działa wielu dostawców samoobsługowych kas sklepowych w formie infokiosków multimedialnych, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują nowatorskie infokioski Dasoft. Dlaczego właśnie na tę markę warto zwrócić swoją uwagę?

  • Kioski multimedialne Dasoft są zoptymalizowane pod kątem procesu zakupowego, umożliwiając szybkie, samoobsługowe przeprowadzanie transakcji handlowych konsumentom z szerokiego przedziału wiekowego.
  • Dasoft posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu kas samoobsługowych w formie infokiosków. W swoim portfolio posiada profesjonalne wdrożenia kiosków informacyjnych z funkcją płatniczą w sklepach czy na dworcach kolejowych.
  • Nieskomplikowana obsługa kiosku samoobsługowego sprawia, że jest przyjazny zarówno dla przeszkolonych pracowników sklepu, jak i zwykłych konsumentów.

Jeżeli szukasz najlepszego dostawcy kas samoobsługowych w formie infokiosków, to skontaktuj się ze specjalistą firmy Dasoft! Profesjonalni doradcy zapewnią Ci fachową opiekę i pomogą dobrać infokioski marki Dasoft dopasowane do potrzeb Twojego sklepu.

Infokiosk-Dasoft.jpg
Źródło: dasoft.com.pl

Artykuł sponsorowany.

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony dasoft.com.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem