Jak przenieść ikonki paska zadań na lewo w Windows 11?

Windows 11 wprowadza nowy pasek zadań przypominający nieco dock znany z macOS. Wycentrowane ikonki nie wszystkim jednak przypamną do gustu – nie na darmo istnieje powiedzenie, że przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka. Jak przenieść ikonki paska zadań i przycisk start na lewo w Windows 11?

Ikonki paska zadań w Windows 11 – jak przenieść je na lewą stronę? To wykonalne i bardzo proste.

Zmodernizowany pasek zadań w Windows 11 wiele zyskał, ale jeszcze więcej stracił. Nie można go już przypinać do innych krawędzi ekranu niż ta na dole, ani zmieniać jego rozmiaru. Nie znajdziemy tu już aktywnych kafelków, opcji rozgrupowywania okien, czy też przeciągania pliku nad ikonkę aplikacji. Menu kontekstowe – o ile można je tak jeszcze nazwać – dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy zostało ograniczone do jednej opcji, nie uruchomimy z tego poziomu choćby Menedżera Zadań.

Windows 11 pasek zadań po środku jak zmienić
Domyślne ustawienie paska zadań w Windows 11 – ikony znajdują się po środku

Wielu użytkowników z pewnością ucieszy się jednak, że ikonki na pasku zadań w Windows 11 wciąż można przenieść na lewo – tam, gdzie były od zawsze.

Aby tak się stało, należy najpierw prawym przyciskiem myszy kliknąć w pasek zadań, a następnie wybrać Ustawienia paska zadań.

Windows 11 ustawienia paska zadań pasek zadań na lewo

Wyświetli się okno aplikacji Ustawienia z opcjami personalizacji paska zadań. Przewijamy w dół do “Zachowanie paska zadań”. Ta sekcja może być zwinięta, wystarczy w nią kliknąć, by się rozwinęła i ukazała znajdujące się tam opcje, w tym “Wyrównanie paska zadań”, a obok niej domyślne ustawienie, czyli “Na środku”.

Windows 11 - jak przenieść pasek zadań na lewo

Wystarczy teraz kliknąć w rozwijane menu, by pojawiła się opcja zmiany na “W lewo”.

Jak zmienić położenie paska zadań na lewo w Windows 11

Klikamy na “W lewo” i już. Ikony paska zadań przeniosą się na lewą stronę, znajdując się tam, gdzie były w poprzednich wersjach systemu Windows.

Windows 11 - start menu po lewej
Windows 11 – ikonki paska zadań przesunięte na lewo.

Będąc w ustawieniach paska zadań warto sprawdzić inne znajdujące się tam opcje i poeksperymentować z nimi. Więcej o pasku zadań w Windows 11 napiszemy w kolejnych artykułach.

Dowiedz się więcej o Windows 11 w poświęconym mu dziale “Wszystko o Windows 11”

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem