Jak oglądać YouTube bez reklam w 2023? Mamy kilka skutecznych sposobów

youtube bez reklam

Czy oglądanie YouTube bez reklam jest możliwe? Tak! Sprawdź jak to zrobić.

Oglądanie YouTube bez reklam jest jak najbardziej możliwe. Są na to zarówno sposoby płatne, jak i bezpłatne. Co ważne, możliwe jest to i na komputerach i na smartfonach. Jak zatem to zrobić?

Wykupienie subskrypcji YouTube Premium

Przedstawiając różne sposoby na oglądanie YouTube bez reklam, zacząć trzeba od tego płatnego, który oferowany jest przez sam serwis. Mowa tu o wykupieniu subskrypcji YouTube Premium. Koszt takiej subskrypcji 23,99 zł miesięcznie. Co ważne, opłata ta pobierana jest automatycznie co miesiąc aż do momentu, w którym samodzielnie się z niej zrezygnuje. Oczywiście rezygnacja z YouTube Premium możliwa jest w każdej chwili. Co oferuje taka opcja przygotowana przez sam serwis? Przede wszystkim po wykupieniu subskrypcji możliwe jest oglądanie filmów bez reklam. Poza tym usługa daje możliwość minimalizowania filmów i ich słuchania w tle, także przy wygaszonym ekranie. To dobre rozwiązanie w przypadku słuchania muzyki na YouTube.

Instalacja YouTube Vanced

Poza YouTube Premium dostępne są także bezpłatne możliwości oglądania filmów na tym serwisie bez reklam. Dobrym przykładem jest choćby Vanced. Jest to aplikacja na Androida, która oferuje takie same możliwości jak YouTube Premium. Jej zaletą jest jednak to, że jest zupełnie darmowa. Chcąc zatem oglądać YouTube bez reklam na Androidzie, warto sprawdzić właśnie tę aplikację. Vanced automatycznie blokuje reklamy i to nie tylko te na początku filmów, ale także te emitowane w środku i na końcu. Trzeba tu jednak przypomnieć o jednej istotnej kwestii.

W marcu 2022 roku YouTube Vanced usunięto ze sklepu Play Store. Wynikało to z tego, że Google uznał aplikację za nielegalną. Nie oznacza to jednak, że YouTube Vanced wycofano z rynku.

Z aplikacji cały czas można korzystać. Zmienił się jedynie sposób jej pobierania i instalowania. Skąd pobrać YouTube Vanced? Obecnie aplikację pobrać można w formie pliku instalacyjnego .apk ze strony internetowej jej twórców. Instalacja takiego pliku nie jest skomplikowana. Jak zainstalować YouTube Vanced? W pierwszej kolejności należy pobrać plik na komputer. Następnie za pomocą kabla USB przenieść plik z komputera do pamięci wewnętrznej telefonu. Na koniec wystarczy odnaleźć plik w telefonie, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcją. Warto jednak dodatkowo na samym początku w ustawieniach smartfona wybrać opcję Instalacja z nieznanych źródeł. Często bowiem niezaznaczenie tej opcji blokuje możliwość instalacji plików spoza Play Store.

Instalacja NewPipe

Odpowiadając na pytanie, jak oglądać YouTube bez reklam, wspomnieć trzeba jeszcze o aplikacji NewPipe. Co ważne, także nie jest dostępna w Play Store i w tym przypadku także konieczne jest pobranie pliku instalacyjnego. Sposób jej działania jest bardzo podobny do Vanced. To, co jednak różni NewPipe to fakt, że aplikacja ta nie korzysta z usług Google, a także nie wymaga logowania się na konto YouTube. Dużą zaletą NewPipe jest jednak to, że znaczne ułatwia ona pobieranie filmów z YouTube na telefon. Jest to z pewnością ciekawa aplikacja YouTube bez reklam, którą warto sprawdzić.

Inne sposoby oglądania YouTube bez reklam na komputerze i telefonie

Aby cieszyć się oglądaniem filmów na YouTube bez reklam na komputerze, najlepiej jest zainstalować jedno z rozszerzeń do przeglądarki internetowej. Może być to AdBlock lub uBlock Origin. Oba rozszerzania działają w przypadku takich przeglądarek jak Google Chrome, Firefox oraz Edge. Wspomniane rozszerzenia po ich aktywowaniu automatycznie blokują reklamy na YouTube. Jeśli zaś chodzi o oglądanie YouTube bez reklam na smartfonach z systemem Android, to w tym przypadku warto zainstalować aplikację AdGuard. Po uruchomieniu YouTube na telefonie należy kliknąć opcję Udostępnij przy wybranym filmie i wybrać właśnie aplikację AdGuard. Film zostanie wyświetlony bez reklamowych przerywników.

Jak zatem widać, oglądanie filmów na YouTube bez reklam jest jak najbardziej możliwe. Pamiętać też warto, że nie jest to jedyny taki serwis w sieci. Dostępna jest alternatywa dla YouTube w postaci innych serwisów udostępniających treści video. Choć może nie są one jeszcze tak bardzo popularne, to jednak warto je sprawdzić. Tym bardziej że wiele z nich umożliwia oglądanie filmów bez reklam.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem