Co jest najważniejsze w marketingu deweloperów?

Definicja podpowiada, że marketing to pewien określony sposób działania i zarządzania własnymi zasobami, np. firmą – z dużym nastawieniem na klienta oraz rynek. Zatem marketing dla deweloperów można określić, jako wszystkie czynności, które wspierają sprzedaż nieruchomości i usług w tym zakresie. Czynności te wykonuje się przez zastosowanie różnych technik i metod, które tworzy jedna wielka strategia.

Ważne: strategia

Firmy deweloperskie swoje działania opierają na dobrej strategii marketingowej. Marketing dla deweloperów to bardzo ważny aspekt całego procesu inwestycyjnego – począwszy od etapu planowania, po budowę fundamentów, aż po finalne oddanie do użytku – jednak bez porządnej strategii, ten „ostatni z ostatnich” etap (sprzedaży), może zakończyć się fatalnym fiaskiem.

Działania marketingowe z wcześniej opracowana strategią (uwzględniającą wszelkie narzędzia, kanały dotarcia do Nabywców oraz metody), pozwolą opracować plan komunikacyjny. Zwiększy to znacząco szansę na zainteresowanie dużo większej liczby klientów, a co za tym idzie – do sprzedania znacznie większej ilości mieszkań/domów/innych nieruchomości.

Marketing – cechy ogólne

Zgodnie ze znanymi już nam definicjami, marketing ogółem składa się z takich pojęć, jak:

 • reklama (reklama internetowa);
 • promocja (produktów, usług);
 • wsparcie sprzedaży;
 • badania i analiza otoczenia;
 • marka przedsiębiorstwa, wizerunek przedsiębiorstwa;
 • dążenie do uzyskania satysfakcji.

W ostatnim czasie wyżej wymienione pojęcia znalazły swoje odzwierciedlenie również w internecie, wynikające z lockdownów pandemicznych. Społeczeństwo i wszelkie biznesy musiały niemal przenieść się do Internetu, co spowodowało pewien Boom w branży nieruchomości.

Sprzedaż dóbr (nieruchomości)

Znane dziś są deweloperom takie pojęcia jak video marketing, content marketing, customer service i wiele innych. A i inwestorzy coraz śmielej przechodzą do potwierdzenia tezy, że marketing dla deweloperów wspiera wymianę dóbr i prowadzi do wielu korzyści. Wynikają one w głównej mierze ze sprzedaży.

Sprzedaż nieruchomości, jak już zapewne wiesz – nie należy do najłatwiejszych. Domy i mieszkania oraz inne nieruchomości stanowią poważny przedmiot transakcji, który niesie za sobą ogromne wydatki. Dlatego w branży nieruchomości niezwykle ważna jest strategia oraz cała jej otoczka, czyli skuteczny marketing dla deweloperów.

Do najczęściej stosowanych narzędzi oraz metod na rynku nieruchomości, należą:

 • strona internetowa (nowoczesna, przejrzysta, intuicyjna);
 • social media (Facebook, Instagram, LinkedIn);
 • video marketing;
 • content marketing,
 • Google Ads, Facebook Ads; i wiele innych.

Podsumowując, sprawny marketing dla deweloperów nie tylko zapewnia wysokie pozycje ofert w wyszukiwarce internetowej, ale też przekłada się na realne zwiększenie pozyskiwania nowych Nabywców.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że – jak wiadomo – nie każdy deweloper ma szeroką wiedzę na temat promocji i sprzedaży mieszkań oraz wie, co dzieje się na giełdzie. Wielu inwestorów wciąż popełnia te same błędy, za które nierzadko musi płacić wysoką cenę. Aby zapobiec takim działaniom, warto korzystać z dedykowanych branży nieruchomości usług, takich jak kompleksowy marketing dla deweloperów właśnie.

Czytaj więcej: czym jest paysafecard online?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem