Brylanty nie tylko w pierścionku zaręczynowym

Czym są brylanty?

Brylanty to najkosztowniejsze ze szlachetnych kamieni. Ich niezwykły blask od setek lat budzi podziw i pożądanie. Są symbolem bogactwa, przepychu i luksusu. Brylant to specjalnie oszlifowane diamenty. Szlifierz tworzy na powierzchni diamentu tak zwane fasety, dzięki czemu kamień w specyficzny sposób odbija światło. Brylantowy szlif nadaje się najcenniejszym wyselekcjonowanym diamentom. Oprócz szlifu cenę brylantu wyznacza również jego waga wyrażona w karatach, stopień czystości i barwa. Zarówno sprzedaż brylantów jak i ich kupno powinna odbywać się w sposób profesjonalny. Każdy brylant powinien być zaopatrzony w międzynarodowy certyfikat, na podstawie którego można go wycenić. Wycena brylantu “na oko”, nawet przez jubilera nie jest miarodajna. Dlatego jeśli interesuje nas sprzedaż brylantu należy najpierw postarać się o certyfikat i zwrócić się o wycenę do specjalistycznej firmy.

Jak powinna wyglądać sprzedaż brylantu ?

Sprawdzoną i działającą zgodnie z polskimi i międzynarodowymi regulacjami firmą jest artar.eu. Prowadzi sprzedaż brylantów, a także ich skup. Obraca również metalami szlachetnymi w postaci sztabek, monet i złomu. Jeżeli brylant nie posiada certyfikatu artar.eu jest uprawniony do wystawienia takowego zgodnie z przepisami HRD – Najwyższej Rady Diamentów w Anwertpii. W Artar.eu można kupić tak zwane brylanty inwestycyjne. Nie są one osadzone w pierścionkach ani innej biżuterii. Służą jako lokata środków finansowych. Tego typu kamienie zapakowane są w specjalne, zapieczętowane pudełka, których nie powinno się otwierać. Aratr.eu prowadzi sprzedaż brylantów i ich skup za gotówkę. Jeżeli kamień o wymaganych przez klienta parametrach nie znajduje się w cenniku należy zwrócić się do doradcy i dowiedzieć się jak wygląda złożenie zamówienia.

Czy sprzedaż brylantów się opłaca ?

Pomijając szczególne przypadki, kiedy na szybko potrzebna jest gotówka brylanty należy traktować jako zabezpieczenie finansowe na dłuższą metę. Obrót kamieniami szlachetnymi i metalami nie jest dostępny dla każdego. Wymaga profesjonalnej wiedzy, doświadczenia, a także zaangażowania znacznych środków finansowych.  Popyt na brylanty nie spada, a podaż stopniowo maleje. Jest to lokata stabilna i bezpieczna. Brylanty nie podlegają takim mechanizmom rynkowym jak inflacja, nagłe zmiany kursów waluty czy wahania na giełdach. Jednak kupując brylant jako inwestycję należy liczyć się z tym, że wymierny zarobek pojawi się najwcześniej po kilku latach. Dużą zaletą jest to, że w razie naglącej potrzeba sprzedaż brylantów można przeprowadzić od ręki.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem