Powłoka ceramiczna na samochód – wszystko, co warto o niej wiedzieć!

Aplikacja powłoki ceramicznej na lakier

Stan lakieru samochodowego jest jednym z pierwszych elementów rzucających się w oczy, świadczących o kondycji auta i podejściu właściciela do jego pielęgnacji. Zaniedbania w tym zakresie nie tylko znacząco obniżają estetykę pojazdu, ale również prowadzą z czasem do większych degradacji powłoki lakierniczej i zniszczenia karoserii. Doskonałym rozwiązaniem są powłoki ceramiczne, które stanowią sprawdzoną metodę trwałej i wielowymiarowej ochrony lakieru. Jak to działa w praktyce?

Powłoka ceramiczna – czym jest?

Nowoczesne powłoki ceramiczne to specjalistyczne preparaty stosowane na lakier samochodowy, które tworzą na nim dodatkową nanowarstwę ochronną. W odróżnieniu od innych powłok ochronnych, takich jak np. wosk czy sealanty, powłoki ceramiczne trwale łączą się z lakierem, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają karoserię nawet na kilka lat. Obecność powłoki ceramicznej zwiększa bowiem twardość powierzchni lakieru, czyniąc go bardziej odpornym na drobne zarysowania oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Przy czym można ją również aplikować na inne elementy, takie jak lusterka, szyby, chromowane detale, uszczelki, plastiki czy lampy auta.

Zalety powłoki ceramicznej

Do najważniejszych zalet powłok ceramicznych zaliczyć należy przede wszystkim wielowymiarową ochronę lakieru. Warstwa ceramiczna zabezpiecza go skutecznie przed takimi czynnikami, jak kwaśne deszcze, sól drogowa czy zanieczyszczenia biologiczne (np. soki liści, ptasie odchody, owady). Powłoka ceramiczna chroni lakier również przed negatywnym wpływem promieni UV, które mogą powodować blaknięcie koloru.

Bardzo dużą zaletą powłoki ceramicznej jest jej hydrofobowość, czyli zdolność do odpychania cząstek wody. Dzięki temu, zarówno woda, jak również inne ciecze, łatwo spływają z powierzchni lakieru, co ułatwia utrzymanie samochodu w czystości i zmniejsza częstotliwość wizyt na myjni. Powłoka pomaga sprawia, że auto nie brudzi się tak szybko. Wszystko to ułatwia pielęgnację samochodu pozwalając zachować spektakularne efekty wizualne.

ceramiczna-powloka.jpg

Warto zaznaczyć, że powłoka ceramiczna nie tylko zabezpiecza lakier, ale również poprawia jego wygląd pogłębiając barwę oraz dając bardziej szklisty efekt. Jest to zatem rozwiązanie szczególnie polecane dla właścicieli samochodów, którzy cenią sobie estetykę i długotrwałą ochronę lakieru.

Aplikacja powłoki ceramicznej na lakier

Nakładanie powłoki ceramicznej to proces wymagający precyzji i wprawy, dlatego jeżeli chcemy, aby wszystko było wykonane starannie, a efekt ochronny utrzymywał się przez lata, warto go zlecić fachowcom, takim jak serwis auto detailingu VCentrum w Warszawie.

Proces nakładania powłoki ceramicznej wymaga bowiem dokładnego przygotowania lakieru polegającego m.in. na pozbyciu się z jego powierzchni wszystkich rys. Tym samym, obok standardowego wyczyszczenia karoserii i jej odtłuszczenia przed aplikacją powłoki ceramicznej, często konieczne jest także profesjonalne polerowanie lakieru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: powłoka ceramiczna od VCentrum.

Artykuł sponsorowany.

Źródło zdjęć: VCentrum
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem