Interaktywna podłoga Magiczny Dywan onEVO – dlaczego to doskonałe narzędzie do zabawy i nauki?

Interaktywna podłoga

Współczesna edukacja coraz bardziej stawia na wielopoziomowy, kompleksowy rozwój i aktywizację dzieci już od początku ich szkolnej przygody. Interaktywna nauka, w której uczniowie stają się aktywnymi uczestnikami zajęć przynosi efekty szybciej i pozwala rozwijać nie tylko kompetencje twarde, ale również te miękkie, tak ważne w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wśród wielu różnorodnych, nowoczesnych pomocy naukowych warto wyróżni interaktywną podłogę Magiczny Dywan onEVO. W jaki sposób to narzędzie może pomóc dzieciom w każdym wieku?

Edukacja przyszłości – aktywizacja i interaktywność

Małe umysły są ponadprzeciętnie otwarte. Dzieci rozpoczynające edukacyjną podróż łakną wiedzy, są niezwykle ciekawe świata, szybko i łatwo przyswajają nowe informacje – o ile, rzecz jasna, podaje im się w odpowiedni, atrakcyjny i przystępny dla nich sposób. Aby zmaksymalizować potencjał każdego malucha w szkołach coraz częściej odchodzi się od archaicznych metod nauczania systemu pruskiego, tak powszechnie stosowanych dotychczas na każdym etapie edukacji, zamiast tego stosując metody aktywizacyjne i stawiając na nauczanie interaktywne, które łączy dobrą zabawę ze zdobywaniem wartościowej wiedzy. Pod pojęciem aktywizacji kryje się po prostu włączanie malucha do procesu nauczania, nadawanie mu podmiotowości i przyzwalanie no zadawanie pytań, dyskutowanie, podważanie, odkrywanie i budowanie samodzielności.

Różnorodne metody aktywizacyjne często opierają się na dodatkowych pomocach dydaktycznych, które pozwalają urozmaicić zajęcia i zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekcji. Spośród tego typu narzędzi warto wymienić choćby tablice interaktywne, które już od dłuższego czasu coraz częściej goszczą w polskich klasach. Młodszy brat owych tablic, czyli interaktywna podłoga, to równie innowacyjny sprzęt wykorzystujący najnowsze technologie do tworzenia niepowtarzalnych doświadczeń dla uczniów szkół i przedszkól. Jak dokładnie działa ten dywan interaktywny i dlaczego nauczyciele tak chętnie z niego korzystają?

Interaktywna podłoga Magiczny Dywan onEVO – jak pomaga w nauce?

Dywany interaktywneto wbrew pozorom nieelektroniczne maty rozkładane na podłodze, ale wirtualne gry i aktywności wyświetlane na dowolnej płaskiej przestrzeni przez nowatorski, wyposażony w czujniki ruchu rzutnik. To niezwykle proste w obsłudze i bezpiecznie narzędzie stanowi doskonałe wsparcie w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, stosować je można również w świetlicach, domach kultury czy salach zabaw. Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej dzieci wchodzą w interakcję z Magicznym Dywanem onEVO za pomocą ruchów rąk i nóg, poprzez łączenie ze sobą czy przesuwanie różnorodnych elementów, przeskakiwanie po panelach, machanie rękami, tańczenie, bieganie. Podłoga interaktywna to fantastyczne połączenie zabawy i nauki – nie tylko przynosi dzieciom masę frajdy i stanowi perfekcyjną odskocznię od standardowych lekcji spędzanych głównie przy szkolnej ławce, ale również dbają o rozwój dziecka na płaszczyźnie umysłowej, fizycznej, emocjonalnej i społecznej.

Dzięki zróżnicowanej ofercie pakietów z grami i zabawami dzieci mogą zgłębiać tajniki przyrody i ekologii, uczyć się matematyki czy języka polskiego, utrwalać wiedzę za pomocą specjalnych quizów, poznawać języki obce. Ponadto Magiczny Dywan onEVO uczy maluchy kompetencji miękkich, takich jak rozwiązywanie problemów logicznych, współpraca, wspólne dążenie do celów, rozpoznawanie emocji u siebie i innych. Oprócz tego podłoga interaktywna wspiera rozwój motoryczny – dzieci ćwiczą swoją zręczność i spostrzegawczość oraz koordynację ruchową. Dzięki temu urządzeniu każda lekcja może stać się niesamowitą przygodą, która w niesamowity sposób pozwala dzieciom osiągać szczyty ich możliwości.

Artykuł sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem