BMW E60 – co warto wiedzieć przed zakupem?

BMW E60

BMW E60 to popularny model z serii 5. Jest to określenie dla pojazdu klasy wyższej, który cieszy się ogromną popularnością. Co warto wiedzieć przed zakupem tego samochodu? Szereg przydatnych informacji prezentujemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

BMW E60 – następca E39, który zyskał ogromne uznanie

BMW E to piąta seria wyższej klasy średniej, której produkcja ruszyła już w 1972 roku. Przez lata sprzedano 8 milionów egzemplarzy. Jedną z najpopularniejszych jego wersji jest E60, który z kolei jest następcą E39. 

Prace nad stworzeniem E60 zaczęły być prowadzone już w 1997 roku. Głównym projektantem był Davide Arcangeli, a duży wkład w wejściu pojazdu na rynek miał Boyke Boyer. Nadzór nad projektem sprawował również Dyrektor Kreatywny BMW Chris Bangle.

BMW E60 – dostępne wersje

Premiera BMW E60 miała miejsce 5 lipca 2003 roku. W tym modelu jest stosowane nadwozie typu sedan. Kilkanaście miesięcy później, na koniec 2004 roku, światło dzienne ujrzał BMW 5 Touring. Była to wersja kombi oznaczona jako E61. Dużym zainteresowaniem cieszy się też nieco bardziej sportowa wersja, jaką jest BMW M5 – weszła ona do sprzedaży w 2005 roku.

Przód BMW E60 jest wykonany z aluminium, zaś pozostałe części nadwozia są wykonane ze stali. Warto też nadmienić, iż aluminiowy jest również układ jezdny. Ważną datą w historii BMW E60 był rok 2007 – wtedy to nastąpił facelifting. Firma przeprowadziła modernizację optyczną tylnych lamp, zderzaków a także zmieniono wyposażenie. Wśród przeprowadzonych zmian należy wspomnieć o wstawieniu nowego panelu sterowania elektrycznymi szybami oraz o modernizacji silników.

Zakup używanego BMW E60 – co warto wymienić?

Osoby, które decydują się na zakup używanego BMW E60, powinny zdecydować się na wymianę kilku części. Mowa tutaj o tarczach i klockach hamulcowych, akumulatorze, zestawie rozrządu, płynach eksploatacyjnych oraz filtrach (kabinowym, oleju, paliwa oraz powietrza) i amortyzatorach. Dzięki temu będą większe szanse na to, iż będzie można poruszać się autem przez dłuższy czas w sposób bezawaryjny i bezpieczny.

Materiał sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem