Berlin, Radolfzell a może Monachium? Kurs niemieckiego na wyjeździe

Male student at language school

Podszlifuj swój niemiecki w naturalnym środowisku językowym. Zobacz kursy niemieckiego za granicą i sprawdź ofertę cenową. Co możesz wybrać? Podpowiadamy najlepsze opcje.

Język niemiecki: dla kogo?

Niemcy to kraj otwarty na świat, multikulturowy, pełen atrakcji turystycznych, dobrego jedzenia, zabytków i festiwali. Język niemiecki z kolei jest drugim (po języku angielskim) językiem obcym najczęściej nauczanym w polskich szkołach. Poznawanie sąsiedniego kraju można połączyć z nauką tego języka. Opcja będzie ciekawą alternatywą dla kolonii dla dziecka, obozu młodzieżowego czy urlopu dla dorosłych. Kurs niemieckiego np. w Berlinie organizowany jest dla osób w różnym wieku. Jak wybrać dobry kurs? Przedstawiamy kilka ciekawych ofert z biura ATAS.

Wyjazd do Berlina dla młodzieży

Biuro turystyki językowej ATAS organizuje kursy języka niemieckiego m.in. w szkole BWS Germanlingua w Berlinie. Nauka w tej szkole dostępna jest w dwóch trybach: standardowym i intensywnym. Kurs standardowy to 20 lekcji w tygodniu,  intensywny to 25 lekcji w tygodniu. Nauka odbywa się w grupach międzynarodowych, więc szlifowanie niemieckiego będzie miało naturalny charakter. (Źródło: https://kursy.atas.pl/pl/kurs-jezykowy-niemcy)

W jednej grupie znajduje się maksymalnie 12 uczestników, co zapewnia odpowiednie warunki do rozwijania kompetencji językowych: pisania, czytania, mówienia. Nacisk położony jest przede wszystkim na mówienie. Tygodniowy kurs niemieckiego w Berlinie to koszt około 2 tys. złotych. Do opłat należy doliczyć transport i wyżywienie. Zakwaterowanie jest w cenie kursu. Z nauki w takim trybie może skorzystać młodzież od 16. roku życia.

Zimowy kurs w Radolfzell

Kolejna ciekawa propozycja to zimowa nauka w niemieckim mieście Radolfzell. Kurs organizowany jest w terminach styczeń-luty 2022 (można również udać się w to urokliwe miejsce również na wiosnę) i jest dostępny dla młodzieży od 15. roku życia. Radolfzell to przepiękna miejscowość położona nad Jeziorem Bodeńskim niedaleko szwajcarskich Alp. 2-tygodniowy kurs z zakwaterowaniem i wyżywieniem kosztuje około 6 tys. złotych. Ten kurs niemieckiego jest przeznaczony dla nastolatków na poziomie językowym B1.

Biuro ATAS organizuje również wyjazdy językowe do Monachium, Kolonii i Frankfurtu. Ceny kursów niemieckiego to około 2 tys. za tydzień nauki z zakwaterowaniem. Uczestnictwo w zajęciach w międzynarodowych grupach daje możliwość nauki swobodnego mówienia. Kursanci pozbywają się strachu przed mówieniem, poznają nowe słownictwo i szlifują poprawny akcent.

Lekcje są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli z Niemiec. Z pewnością tygodniowa nauka połączona z poznawaniem kraju będzie świetnym pomysłem na zimowe ferie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem