ABC golenia męskiej skóry bez podrażnień

regenerujący balsam po goleniu

Podrażnienia skóry po goleniu są zmorą wielu mężczyzn. Okazuje się, że proste błędy w pielęgnacji można szybko wyeliminować, by ograniczyć ryzyko ich powstawania. Poznajcie ABC golenia męskiej skóry bez podrażnień. O czym należy pamiętać?

Oczyszczanie skóry, o którym wiele osób zapomina

Aby uniknąć podrażnień po goleniu, należy zacząć od podstaw, czyli gruntownego oczyszczania skóry. Wielu mężczyzn przed goleniem zwilża skórę, ale niewielu pamięta by sięgnąć po żel do mycia twarzy czy płyn micelarny, a dwa razy w tygodniu także peeling. Dzięki takiemu działaniu można pozbyć się zanieczyszczeń, ale i zrogowaciałego naskórka. W ten sposób skóra jest odpowiednio przygotowana do golenia, a usuwanie zarostu bez podrażnień jest łatwiejsze. Jaki peeling do skóry wybrać? Najlepiej sięgnąć po enzymatyczny, który nadaje się do każdego rodzaju skóry. Rozpuszcza martwy naskórek, ale i nadmiar sebum. Stosowanie płynu micelarnego pomaga z kolei utrzymać zdrową barierę hydrolipidową skóry.

Odpowiednie zmiękczanie zarostu i golenie ostrą maszynką to podstawa

Kolejna kwestia to właściwe zmiękczanie zarostu. Nie wystarczy po prostu nałożyć piankę, krem czy też mydło do golenia. Należy najpierw odpowiednio rozgrzać skórę, by pobudzić krążenie i sprawić, że kosmetyk będzie lepiej się wchłaniał. Nie można żałować kosmetyku i trzeba nakładać dość grubą warstwę. Przystępowanie do golenia od razu po aplikacji kremu do golenia jest błędem, bo zarost powinien zostać zmiękczony, a na to potrzeba trochę czasu. Po kilku minutach można przystąpić do golenia. Konieczne jest sięgnięcie po ostrą maszynkę do golenia lub brzytwę. Narzędzie nie może być tępe, dlatego ostrze trzeba wymieniać mniej więcej co 2-3 golenia. Każde pociągnięcie maszynki powinno być poprzedzone dokładnym przepłukaniem ostrza. Trzeba też dbać o właściwy kąt trzymania maszynki i golić się zgodnie ze wzrostem włosów. W przypadku golenia pod włos trzeba dobrze naciągać skórę, co zmniejsza ryzyko jej zacięcia. Istotne znaczenie ma też rodzaj maszynki dopasowany do rodzaju zarostu, a także skóry. W przypadku wrażliwej skóry oraz skąpego zarostu najlepiej sięgnąć po maszynkę z zamkniętym grzebieniem. Po produkt z otwartym grzebieniem można sięgnąć w przypadku grubego zarostu i wprawy w goleniu.

Stosowanie kosmetyków łagodzących po goleniu dopełnia męską pielęgnację cery

Proces golenia nie powinien przebiegać w pośpiechu. Należy zarezerwować sobie na tę rutynę pielęgnacyjną przynajmniej kilkanaście minut. Trzeba pamiętać, że golenie to nie tylko usuwanie zarostu, ale też łagodzenie ewentualnych podrażnień. Pomimo stosowania wszystkich powyższych wskazówek zaczerwienienia czy wrastające włoski mogą się pojawić. W przypadku tych ostatnich, najlepiej sięgnąć po kremy zmiękczające i redukujące czerwone grudki zawierające kwas salicylowy. W przypadku zaczerwienienia skóry, ale i wtedy gdy chce się zapobiec pieczeniu czy swędzeniu należy sięgnąć po regenerujący balsam po goleniu. Dobrej jakości produkt koi skórę i przywraca jej naturalny koloryt. Jednocześnie ma działanie antybakteryjne. Balsam po goleniu pozostawia skórę miękką i odżywioną. Oczywiście kilka minut po wchłonięciu się balsamu warto jeszcze sięgnąć po krem nawilżający do męskiej skóry twarzy.

Materiał promocyjny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem