Węgry samochodem – co warto zobaczyć?

Węgry samochodem

Ze względu na bliskość Węgier, szczególnie dla mieszkańców południowej Polski, jest to kraj idealny na wycieczkę samochodem. Wystarczy przejechać przez Słowację, aby odwiedzić wspaniały Budapeszt czy ujrzeć krajobrazy stepowej Puszty. Co warto zobaczyć?

O czym pamiętać przed wakacjami autem?

Przed city breakiem samochodem trzeba pamiętać o przeglądzie, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku z pojazdem. Poza tym należy zadbać o takie aspekty jak winiety na Węgry, które umożliwiają poruszanie się po tamtejszych autostradach. Da się je zamówić wygodnie online.

W aucie powinno znajdować się zapasowe koło, gaśnica, apteczka czy trójkąt ostrzegawczy, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować na kłopoty na drodze. Warto jechać z osobą, która również będzie w gotowości do prowadzenia samochodu w razie zmęczenia czy innych dolegliwości kierowcy.

Jezioro Balaton – perła natury

To największe węgierskie jezioro, które zachwyca swoim krajobrazem. Wokół akwenu funkcjonuje wiele campingów, w których można przenocować, a nawet zostać na dłużej. To miejsce, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, ponieważ można się tam kąpać i uprawiać różne sporty wodne. Mieści się ono zaledwie 80 kilometrów od stolicy.

Budapeszt – dzień w stolicy

Stolica Węgier to obowiązkowy punkt podczas wycieczki do tego kraju. Budapeszt uchodzi za jedno z najchętniej odwiedzanych i najpiękniejszych miast w Europie. Jego symbolem jest zdecydowanie budynek parlamentu zlokalizowany nad samym Dunajem. Warto udać się w wieczorny rejs po rzece, aby podziwiać oświetlone mury budynku.

Oprócz tego trzeba zobaczyć zamek królewski, bazylikę św. Stefana, Plac Bohaterów czy słynne buty nad brzegiem Dunaju. W mieście nie można zapomnieć o skosztowaniu tradycyjnego langosza, czyli ziemniaczano-mącznego placka smażonego na głębokim oleju. Podaje się go z różnymi dodatkami np. z serem żółtym.

Hollókő – wieś w północnej części kraju

Ta miejscowość pozwala na istną podróż w czasie. Funkcjonuje tam skansen, w którym można obejrzeć budynki pochodzące z XIX wieku. Węgierska wioska znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a na niedalekich wzgórzach zachowały się jeszcze ruiny przedwiecznego zamku, które również opłaca się zobaczyć podczas podróży.

Od Budapesztu to jedynie 100 kilometrów, więc dość szybko da się pokonać tę trasę. Chatki z drewnianymi dachami, zadbane uliczki czy urokliwy kościół są zdecydowanie warte zwiedzenia. Na podziw zasługują również otaczające wioskę roślinność i naturalne krajobrazy.

Eger – urocze miasto

W niedalekiej odległości od skansenu leży Eger – słynie ze źródeł termalnych i mnogości zabytków, które skłaniają do spaceru po starym mieście. Liczne świątynie różnych wyznań, zamek czy ratusz to tylko kilka wartych zobaczenia punktów miejscowości.

Można tam zostać na nieco dłużej i odwiedzić jeszcze baseny termalne, co spodoba się przede wszystkim najmłodszym, ale nie tylko. To dobra lokalizacja na zakończenie wyprawy i kierowanie się w stronę Polski, ponieważ znajduje się blisko granicy ze Słowacją.

Artykuł sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem