Tani a dobry kask na skuter: czy to możliwe?

kask na skuter

Kupując kask na skuter, często stajemy przed dylematem: wybrać tańszy model, czy zainwestować w droższy, oferujący lepszą ochronę? Z jednej strony chcemy zaoszczędzić pieniądze, z drugiej strony zależy nam na naszym bezpieczeństwie. Czy polski rynek oferuje złoty środek w tym względzie? Jak najbardziej, co postaramy się zaraz udowodnić.

Na co zwracać uwagę przy wyborze taniego kasku na skuter?

Tani nie zawsze oznacza zły. Przekonujemy się o tym każdego dnia podczas zakupów spożywczych. Podobna zasada działa także na innych rynkach. Wielokrotnie wyższa cena jest efektem wpływu czynników, które mają niewiele wspólnego z jakością samego produktu. Mowa tu między innymi o marce, kanale sprzedaży czy marketingu. Jak zatem poznać dobry kask na skuter?

  • Certyfikat – najważniejszym aspektem jest to, aby kask posiadał certyfikat bezpieczeństwa, np. ECE R22.06. Gwarantuje on, że produkt przeszedł testy i spełnia minimalne normy bezpieczeństwa.
  • Typ kasku – do jazdy na skuterze najlepiej sprawdzą się kaski otwarte lub kaski szczękowe. Zapewniają one odpowiednią ochronę i wentylację, a przy tym są bardziej komfortowe niż kaski integralne.
  • Skorupa – skorupa kasku powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, np. włókna szklanego, ABS lub poliwęglanu HRT. Im grubsza skorupa, tym lepsza ochrona.
  • Wewnętrzna wyściółkapowinna być wygodna i oddychająca. Dobrze, jeśli jest wymienna, co zapewnia lepszą higienę.
  • Zapięcie musi być mocne i niezawodne. Popularnymi rozwiązaniami w tym zakresie są zapięcia typu DD oraz mikrometryczne.

Kask Airoh Helios Color Antracytowy Matowy

Gdzie szukać tanich kasków

Jak już wspomnieliśmy, wpływ na cenę kasku do skutera ma kanał sprzedaży. Do wyboru mamy trzy główne opcje. W sklepach motocyklowych można znaleźć szeroki wybór produktów w różnych segmentach cenowych. Jeśli zależy nam na ekonomicznym zakupie, warto śledzić wyprzedaże i promocje, na których można kupić taniej.

W ostatnich latach na popularności zyskał internet. To swoisty odpowiednik fizycznego sklepu, tylko że przeniesiony do sieci. Także tu spotkamy olbrzymi wybór, a przy okazji jest szansa załapać się na niższe ceny niż w punktach stacjonarnych.

Alternatywą dla wspomnianych kanałów są kaski używane. Można je znaleźć zarówno w komisach, jak i na aukcjach, portalach branżowych czy serwisach ogłoszeniowych. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz rozważyć tego typu rozwiązanie. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić kask pod kątem uszkodzeń. Musisz też pamiętać, że taki model nie będzie posiadał gwarancji. Więcej poleceń tanich kasków na skuter znajdziesz tutaj: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/motocyklowy-kask-na-skuter-przeglad-propozycji-za-niewielkie-pieniadze.

Tani, dobry kask na skuter – trzy propozycje

Jaki kask wybrać na skuter, gdy nie chcesz przepłacać? Oto nasze trzy propozycje:

  • Za około 750 złotych możesz kupić HJC i30. Skorupa zaprojektowana w technologii CAD, długa i szeroka szyba HJ-34 z filtrem UV 95%, szybkie zapięcie MickroBuckle z opcją regulacji paska dla optymalnego dopasowania – to tylko kilka z zalet, czyniących z HJC i30 idealnego partnera na podróże motocyklem.
  • Airoh Helios – użytkownicy chwalą go za całkowicie wypinane wnętrze wykonane z antybakteryjnego materiału, poszerzony kąt widzenia oraz zapięcie mikrometryczne, umożliwiające precyzyjne dopasowanie.
  • Nieco droższy od wymienionych powyżej jest Bell Broozer. Posiada on podwójną homologacją do jazdy ze szczęką lub bez niej. Skorupę wykonano z lekkiego materiału LG PC/ABS, który zapewnia doskonałą ochronę. W cenie 850 złotych otrzymujemy też wymienne poduszki policzkowe czy szybę Nutrafog II Anti-Fog, Anti-Scratch z filtrem UV.

Artykuł sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem