Studia w Danii z Eduworld Polska

Dania jest bardzo popularna wśród zagranicznych studentów za względu na bardzo wysoki poziom nauczania, praktyczny podejście do nauki, świetną infrastrukturę, stypendia studenckie oraz możliwość życia w kraju, który jest tolerancyjny i oferuje świetne perspektywy zawodowe. Dodatkowo klimat w tym kraju jest bardziej umiarkowany niż np. w Norwegii, czy Finlandii, co dla wielu osób jest wielką zaletą.

Kierunki studiów w Danii

Choć w 2021 roku duński rząd podjął decyzję o likwidacji większości kierunków w języku angielskim, to kraj ten wciąż oferuje wiele ciekawych możliwości. Na studiach magisterskich raczej nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego programu dla siebie – możesz wybierać z ponad 400 opcji. W przypadku kierunków licencjackich wybór jest dużo bardziej zawężony – tutaj kierunki dla siebie znajdą osoby zainteresowane biznesem, ekonomią, inżynierią, programowaniem, grafiką, czy kierunkami humanistycznymi.

Jaki jest koszt studiów i życia w Danii

Studia są bezpłatne, natomiast koszt życia w Danii jest stosunkowo wysoki – średnio studenci wydają od 4000zł do 5500zł miesięcznie. Dużo będzie zależeć od miasta, w którym będziesz mieszkać oraz od Twojego stylu życia.

Przykładowe ceny

  • Za zakwaterowanie w większości miast zapłacisz od 1500zł do 3000zł (w Kopenhadze kwoty zaczynają się od 2000zł).
  • Średnie wydatki na jedzenie w Danii wyniosą od 2000DK miesięcznie. Niższe ceny artykułów spożywczych znajdziesz w dyskontach takich jak Bilka, Lidl, Netto, Fakta czy Aldi.
  • Wyżywienie na mieście kosztuje średnio 65-90zł/osobę, a za napój bezalkoholowy w barze zapłacisz około 20zł.
  • Koszty transportu – w Danii prawie 50% studentów korzysta z rowerów, aby dostać się na uczelnię, a 30% korzysta z transportu publicznego. Dania, a zwłaszcza Kopenhaga, to raj dla rowerów, których liczba prawdopodobnie przewyższa liczbę mieszkańców. Miesięczny bilet komunikacji miejskiej na autobus, metro lub pociąg wynosi 180-260zł /miesiąc.

Stypendia w Danii

Pomimo wysokich cen, Dania wychodzi naprzeciw studentom oferując wsparcie finansowe w kwocie do nawet 4500zł miesięcznie. Jedynym warunkiem uzyskania tego stypendium jest praca przynajmniej 43 godziny w tygodniu. Jak widzisz studia w Danii mogą być znacznie bardziej osiągalne niż może się wydawać!

Jak dostać się na studia w Danii?

Aplikacja na studia licencjackie w Danii odbywa się w terminie do 15 marca. W przypadku studiów magisterskich deadline’y są zazwyczaj 1 marca.

Jaki elementy należy przygotować podczas aplikacji? Wymogi mogą różnić się w zależności od kierunku i uniwersytetu. W przypadku studiów licencjackich duże znaczenie ma średnia ocen i wyniki z matur – dodatkowo swoje szanse możesz zwiększyć przez osiągnięcia pozaakademickie i list motywacyjny.

Przy aplikacji na studia magisterskie średnia ocen oraz CV, list motywacyjny, a także w niektórych przypadkach referencje i rozmowa kwalifikacyjna zadecydują o tym, czy dostaniesz się na wybrane programy.

Istotne jest również rozważny dobór kierunków, a także stworzenie planu A, B i C przy aplikacji.

Dostań się na wymarzone studia ze wsparciem profesjonalistów

Jeśli chcesz mieć pewność co do tego, że Twoja aplikacja będzie tak silna jak tylko może być, wszystkie wymagane dokumenty zostaną skompletowane i aplikacja zostanie złożona w poprawny sposób to postaw na wsparcie profesjonalistów – Eduworld to firma, która przeprowadzi Cię przez cały proces rekrutacji od A do Z i zadba o to, aby Twoja podróż na studia za granicą zakończyła się sukcesem. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie w kwestiach organizacyjnych wyjazdu, takich jak: zakwaterowanie, akademiki, praca, formalności, stypendium itd.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem