Słuchawki bezprzewodowe TWS. Must-have każdego słuchacza i gracza

Słuchanie muzyki, podcastów, wywiadów i audiobooków może być maksymalnie wygodne dzięki dobrze dopasowanemu i pozbawionemu przewodów sprzętowi. Po słuchawki bezprzewodowe TWS możemy sięgać niemal w każdej sytuacji – są dyskretne i specjalnie wyprofilowane. Nawet w stosunkowo niedrogich modelach możemy znaleźć świetne parametry, odpowiadające za wysoką jakość dźwięku i długi czas użytkowania. Docenią je również miłośnicy gamingu.

Czym są słuchawki bezprzewodowe TWS?

Nowoczesne technologie są dziś dostępne dla wszystkich użytkowników, którym zależy na komforcie i wysokiej jakości. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że słuchawki bezprzewodowe zapobiegają irytującemu plątaniu się kabli i pozwalają na swobodne słuchanie muzyki np. podczas uprawiania aktywności fizycznej. Taki gadżet kupimy w postaci dużych słuchawek na głowę lub tych dousznych. Choć obie strony są ze sobą połączone, nie wymagają przewodowego podłączenia do telefonu lub innego urządzenia obsługującego pliki muzyczne.

Dziś jednak możemy pójść o krok dalej i sięgnąć po ledwie widoczne słuchawki, które kiedyś mogły kojarzyć się nam ze sprzętem szpiegowskim. Słuchawki bezprzewodowe TWS, czyli True Wireless, to słuchawki pozbawione jakiegokolwiek okablowania. Oba elementy są samodzielne i mogą być używane dowolnie, przez jedną lub dwie osoby. Pasują każdemu, również eleganckiemu biznesmenowi lub wytwornej kobiecie. Designerskie modele sprawdzą się u nastolatków lub dorosłych, którzy cenią małe przyjemności.

Słuchawki bezprzewodowe douszne – do gamingu, biegania, pracy i relaksu

Słuchawki bezprzewodowe TWS douszne to mały i lekki sprzęt, dzięki któremu możemy cieszyć się muzyką w każdym miejscu i podczas każdej czynności, np. sprzątania, biegania, pracy czy relaksu. Wiele z nas chętnie wybiera audiobooki lub podcasty. Słuchawki douszne umożliwiają też prowadzenie rozmów telefonicznych w sytuacjach, w których nie możemy sobie pozwolić na trzymanie smartfona w ręce.

Must-have dla graczy to słuchawki bezprzewodowe douszne do gamingu, np. Manta MTWS007 Gaming z redukcją lagów. Niewielkie opóźnienie sygnału (65 ms) odróżnia je większości słuchawek TWS (200 ms). Mają dwa tryby pracy: Gra lub Muzyka, dlatego sprawdzą się także jako słuchawki do biegania. Bezprzewodowe elementy mogą działać osobno, dlatego w razie potrzeby możemy posłuchać muzyki wyłącznie na jednej słuchawce.

Jak naładować słuchawki douszne bezprzewodowe?

Skoro słuchawki nie mają okablowania, w jaki sposób zasilamy je energią? Słuchawki douszne bezprzewodowe kupujemy w zestawie z etui, które pełni funkcję stacji dokującej. To swoisty powerbank – ładujesz go w domu, a w momencie rozładowania słuchawek chowasz je do etui działającego jak akumulator. Przykładowo, polskie budżetowe słuchawki bezprzewodowe Bluetooth TWS od marki Manta ładujesz przez godzinę, a możesz cieszyć się ich pracą nawet przez kilkanaście godzin.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

Smartfon to najczęściej podłączany do słuchawek sprzęt, umożliwiający słuchanie nagrań z Internetu lub prowadzenie rozmów. Połączenie Bluetooth pozwala na odbieranie dźwięku bez zakłóceń i obsługę bez wyjmowania telefonu, jak np. w czarnym, klasycznym modelu Manta MTWS002.

Aby połączyć z nim słuchawki, włącz w nich tryb parowania oraz uruchom Bluetooth w swoim telefonie. Na ekranie smartfonu pojawi się informacja o wykrytym sprzęcie, czyli słuchawkach bezprzewodowych. Kliknij ją, aby nawiązać połączenie. W obu sprzętach pojawi się informacja o udanym sparowaniu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem