Premiera Samsunga S23 – sprawdzone informacje

premiera Samsunga s23 sprawdzone informacje

Najnowsza rodzina smartfonów Galaxy S23 od Samsunga debiutuje oficjalnie 1 lutego tego roku. Jak w większości przypadków w czasie premiery smartfonów, zanim oficjalnie zostaną podane wszystkie dane, mnóstwo informacji wycieka do sieci. W większości okazuje się, że podczas premiery wszystko się potwierdza. W przypadku Samsunga Galaxy S23 warto przyjrzeć się tym informacjom, które obecnie są już pewne.

Małe zmiany wizualne

Jeśli komuś podobały się telefony z rodziny Galaxy S22, z dużym prawdopodobieństwem Samsung S23 również przypadnie mu do gustu swoim designem. Jedyną zauważalną zmianą w wyglądzie są wyspy aparatów, które teraz w obudowę są wkomponowane jako pojedyncze i nieco większe oka. Przedni ekran za to wydaje się bardziej rozciągnięty, dzięki czemu użytkownik ma kilka procent powierzchni roboczej więcej niż w przypadku telefonów z rodziny S22.

Kolejną kosmetyczną zmianą, która na pewno będzie zauważalna, będą nowe kolory urządzeń. Dzięki czemu rodzina smartfonów Galaxy S23 będzie na tyle charakterystyczna, że ciężko będzie ją pomylić z poprzednimi generacjami galaktycznych smartfonów od Samsunga.

Samsung Galaxy S23 – rodzina smartfonów

Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, również najnowsza pozwoli wybrać jeden z trzech dostępnych modeli:

  • Galaxy S23,
  • Galaxy S23 Plus,
  • Galaxy S23 Ultra.

Dwa pierwsze smartfony będą praktycznie identyczne, a tak naprawdę jedyną zauważalną różnicą będzie rozmiar ekranu, czyli odpowiednio 6.1 cala oraz 6.6 cala. Zestaw dostępnych obiektywów będzie identyczny (12MP, 50MP oraz 10MP).

Jeszcze jedną różnicą pomiędzy Galaxy S23, a Galaxy S23 Plus, będzie liczbie miejsca na dane. W przypadku S23 będzie to 128GB, 256GB lub 512GB, wersja z plusem będzie występować tylko w wersji 256GB oraz 512GB.

Galaxy S23 Ultra będzie najbardziej zaawansowanych urządzeniem z całej rodziny tegorocznych flagowców. Tak jak w poprzednim roku do smartfona będzie dołączony S Pen. To na co koreańska korporacja postanowiła położyć nacisk to nowy system obiektywów oraz rewolucyjna matryca, która pozwala osiągnąć rozdzielczość aż 200MP. Samsung S23 Ultra będzie dostępny w wersjach pamięciowych 256GB, 512GB oraz 1TB.

Wszystkie urządzenia będzie napędzał procesor Snapdragon 8 Gen. 2, co jest bardzo dobrą informacją dla fanów wydajności, ponieważ do tej pory wersje europejskie z Exynosem były zauważalnie słabsze. Na szczęście Samsung zrezygnował z montażu swoich chipów we flagowych galaktykach. Obecnie najnowsze modele Galaxy S będzie można kupić tylko z procesorem od Qualcomma.

Ceny – niestety wysokie

Na papierze wydaje się, że urządzenia z rodziny Galaxy S23 będą absolutnie najlepszymi smartfonami z Androidem na pokładzie. Niestety najlepsza technologia musi również kosztować. Ceny za S23 prezentują się następująco:

  • Galaxy S23 – 4599 złotych,
  • Galaxy S23 Plus – 5799 złotych,
  • Galaxy S23 Ultra – 6799 złotych.

Wszystkie ceny dotyczą podstawowych wersji pamięciowych, choć już teraz można stwierdzić, że będzie drogo.

Samsung Galaxy S23 bezdyskusyjnie będzie jednym z najlepszych telefonów dostępnych na rynku. Trzy wersje wielkościowe, kilka wersji pamięciowych, wydają się spełniać potrzeby klientów. Ceny są dość wysokie wysokie, szczególnie w dobie wysokiej inflacji, choć wydaje się, że są klienci, którzy i tak kupią nowego smartfona od koreańskiej korporacji, bez względu na to ile będzie ona kosztować.

Artykuł zewnętrzny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem