Ochrona zniżek OC – sprawdź, jak to działa!

O stłuczkę na drodze wcale nietrudno. A kolizje drogowe zdarzają się najlepszym kierowcom. Jedną z przykrych konsekwencji takiego incydentu jest utrata wypracowanych latami zniżek na ubezpieczenie OC. Obowiązkowa polisa na samochód to najczęściej niemały wydatek, dlatego utrata zniżek bywa dotkliwa. Na szczęście okazuje się, że możemy skutecznie zabezpieczyć się przed ową utratą. Tak działa gwarancja utrzymania zniżek OC.

Ochrona zniżek OC – co to dokładnie jest?

Ochrona zniżek OC to opcja ubezpieczenia, która gwarantuje nam, że w sytuacji wystąpienia zdarzenia drogowego, którego będziemy sprawcami, nasze zniżki na OC za bezszkodową jazdę zostaną zachowane. Takie rozwiązanie jest z pewnością atrakcyjną propozycją przede wszystkim ze względu na fakt, że obowiązkowa polisa OC sporo kosztuje. Wypracowane zniżki robią różnicę. Wystarczy porównać posiadane ubezpieczenia w wariancie ze zniżkami i bez, np. korzystając z kalkulatora internetowego na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Natychmiast zauważymy, że utrata zniżek znacząco podniesie cenę ubezpieczenia.

Jeśli zdecydujemy się na wariant ochrony zniżek, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdu, zgłosi szkodę do UFG, jednak w zakresie posiadanych przez nas zniżek uzna wydarzenie za niebyłe. Co więcej, jeśli nie dysponujemy maksymalnym pułapem zniżek, ich wysokość wzrośnie w nowym okresie ubezpieczeniowym.

Gwarancja zniżek OC – o tym warto pamiętać

Przede wszystkim ochrona przed utratą zniżek na ubezpieczenie OC najczęściej obejmuje tylko pierwszą kolizję, jakiej będziemy sprawcami w trakcie obowiązywania umowy z ubezpieczycielem. To zatem propozycja dla kierowców ostrożnych i przezorny, a nie dla tych, którym stłuczki przytrafiają się stale. Powinniśmy także pamiętać, że gwarancja tego typu działa jedynie u ubezpieczyciela, u którego wykupiliśmy polisę. Jej zakres może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Decydując się na opcję ochrony zniżek musimy liczyć się z ewentualnością, że w kolejnym roku zapłacimy za naszą polisę już więcej. Taryfikator składek zmienia się na bieżąco, nawet jeśli posiadamy ochronę zniżek. Jeśli więc zastanawiamy się, czy taka opcja nam się opłaca, warto rozważyć zakup gwarancji utrzymania zniżek wraz z ubezpieczeniem. Jednak po szkodzie dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana ubezpieczyciela.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem