8 najlepszych aplikacji do edycji wideo na iPhone

Żyjemy w czasach rozkwitu mobilnego wideo, którego siłę napędową stanowią popularne sieci społecznościowe. Nic dziwnego, że wielu użytkowników poszukuje dziś możliwości edycji wideo na urządzeniach mobilnych i to nie tylko w tym najbardziej podstawowym zakresie. Oto najlepsze aplikacje do edycji wideo na iPhone.

Splice

Tym, co wyróżnia Splice wśród innych edytorów wideo, jest nastawienie na tworzenie treści dla mediów społecznościowych. Aplikacja oferuje m.in.  przycinanie, spowalnianie i przyspieszanie nagrań, nakładanie wielu warstw, dodawanie przejść, efektów (w tym popularny Ken Burns) i tekstów, modyfikacje tła, dodawanie ścieżek dźwiękowych z możliwością ich wyboru z wbudowanej biblioteki ponad 6 tysięcy utworów. Przygotowane nagrania można eksportować w formacie dostosowanym do popularnych platform, takich jak YouTube, Instagram, TikTok, Facebook i innych.

Pobierz Splice na iPhone

LumaFusion Pro

LumaFusion Pro to jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji wideo dostępnych na iPhone. Znajdziemy w niej wiele rozbudowanych funkcji, z których szczególnie warto wspomnieć o magnetycznej osi czasu, znacząco upraszczającej i przyspieszającej montaż nagrań, a także szerokich możliwościach kadrowania i korekty kolorów. To aplikacja dedykowana osobom poważnie podchodzącym do edycji wideo na urządzeniach mobilnych, jednak także początkujący nie powinni mieć problemu z jej użytkowaniem.

Pobierz LumaFusion Pro na iPhone

iMovie

Apple iMovie to minimalistyczna aplikacja do edycji wideo dostępna zupełnie za darmo dla każdego posiadacza iPhone lub iPada. Oferuje ona prosty interfejs i podstawowe możliwości edycji nagrań wideo, takie jak przycinanie, dodawanie dźwięku, szablonów stylistycznych, przejść, filtrów, logo.

Pobierz iMovie na iPhone

FilmMaker Pro

Aplikację FilmMaker Pro można przyrównać do iMovie rozbudowanego o wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich jedną z ciekawszych jest możliwość łatwej pracy z green screenem – wystarczy kilka kliknięć, by nałożyć w jego miejsce wybrane przez siebie tło. Znajdziemy tu również opcje zarządzania kolorami, balansem bieli i saturacją, a także filtry, przejścia i napisy. FilmMaker Pro sprawdzi się szczególnie dobrze u średniozaawansowanych użytkowników, dla których iMovie przestało być wystarczające.

Pobierz FilmMaker Pro na iPhone

Videoleap

Videoleap stawia na szerokie portfolio przeróżnych efektów, przejść i animacji. Nie dotyczy to jedynie wideo, ale również ścieżek dźwiękowych. Aplikacja jest bardzo uniwersalna i nada się zarówno do najprostszych nagrań, jak i o wiele bardziej ambitnych produkcji.

Pobierz Videoleap na iPhone

Adobe Premiere Rush

Znane z komputerów Adobe Premiere jest dostępne także w wersji mini na urządzeniach mobilnych jako Adobe Premiere Rush. Twórcy aplikacji stawiają na szybką i przystępną edycję, a następnie udostępnianie nagrań. Wielką zaletą Premiere Rush jest dostępna odpłatnie integracja z dyskiem w chmurze od Adobe i innymi usługami tej firmy, takimi jak Fonts, Portfolio oraz Sparks.

Pobierz Adobe Premiere Rush na iPhone

Quik

Aplikacja Quik została stworzona przez GoPro – producenta popularnych kamerek sportowych. Choć uniwersalna, najlepiej sprawdzi się w rękach twórców nagrań przygodowych i sportowych, szczególnie tych korzystających ze wspomnianych kamerek, z którymi doskonale współpracuje poprzez usługę GoPro Plus.

Pobierz Quik na iPhone

Clips

 

Clips to bardzo prosta aplikacja od Apple służąca do – jak sama nazwa mówi – tworzenia prostych, krótkich klipów. Umożliwia edycji i udostępnianie nagrań z możliwością dodawania do nich filtrów, animowanych tekstów, muzyki, emoji, Memoji i naklejek. Nie jest to “poważna” aplikacja do edycji wideo, bardziej proste narzędzie dla rodzin i dzieci do szybkiego dzielenia się wspomnieniami w możliwie atrakcyjnej formie.

Pobierz Clips na iPhone

Sprawdzić się może także aplikacja Zdjęcia

Być może jednak pobieranie jakiejkolwiek aplikacji do edycji pojedynczych wideo na iPhone wcale nie będzie potrzebne. Najbardziej podstawowe funkcje znajdziemy bowiem już we wbudowanej aplikacji Zdjęcia – można tam przycinać nagrania, poprawiać ich ekspozycję i kolorystykę, nakładać filtry, a także kadrować i obracać. Niestety, nie ma tu żadnych możliwości montażu wielu nagrań, w tym celu trzeba sięgnąć po dedykowaną, bardziej rozbudowaną aplikację.

Total
0
Shares

Brak połączenia z internetem