Moduły Keystone RJ45 – czym są i jakie mają zalety?

Elektronika rozwija się w niesamowitym tempie, a producenci wciąż wprowadzają rozwiązania, które w zamierzeniu mają na ułatwić korzystanie ze zdobyczy myśli elektroniczne. Takimi rozwiązaniami są moduły Keystone zamykane w skrzyniach server rach. Czy wiesz, czym są te moduły i jakie możliwości dają? Jakie zalety przynosi korzystanie z tych modułów i dlaczego są one aż tak popularne? Czym w ogóle jest server rack i jakie zalety mają moduły Keystone RJ45? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest moduł Keystone RJ45?

Moduł Keystone jest standardem otworu i wypełniającego go gniazda bądź innego elementu. Gniazdo RJ45 jest gniazdem, którego zadaniem jest realizacja połączeń sieci LAN, które wykonane są za pomocą przewodów typu skrętka. Moduły keystone RJ45 są montowane w obudowanych gniazd natynkowych bądź patchpanelach, co daje możliwości konfiguracji połączeń o różnych parametrach i technologiach przesyłu. Cechą charakterystyczną jest możliwość gniazd UTP, STP bądź gniazd światłowodowych w jednym patch panelu, co jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. w standardowym patch panelu konkretny przewodów musiał być podłączony do danego gniazda na stałe, tutaj jednak mamy możliwość montażu gniazd na wszystkich przewodach i dowolnego rozmieszczenia ich w patch panelu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w przypadku nagłej awarii czy uszkodzenia, wystarczy wymienić tylko jeden moduł, a nie od razu cały panel. Dzięki temu zachowana jest nieprzerwana ciągłość pracy sieci i komfort jej eksploatacji. Moduł Keystone można montować w ramkach wysuwanych z blatu, listwach i korytach naściennych przystosowanych do montażu Mediabox. Moduły systemu Mediabox nadają się doskonale do łatwego stworzenia spersonalizowanego zestawu gniazd w przypadku kina domowego, biura czy sali konferencyjnej.

Możliwości stworzenia spersonalizowanego zestawu gniazd

Moduł Keystone umożliwia niemal dowolną konfigurację modułów i pełną dowolność montażu osprzętu mediabox. Wszystkie gniazda są estetycznie zamknięte w skrzynce server rack, co ułatwia ewentualne prace serwisowe. Uniwersalny rozmiar modułów systemu daje możliwość dowolnego ułożenia w server racku. Złożenie gotowego zestawu jest łatwe i intuicyjne, nie zabiera zbyt wiele czasu. Wykorzystanie skrzyni server rack daje możliwość także zabudowy modularnej mediabox. Szeroki wybór elementów pozwala na różną konfigurację gniazd w zależności od preferencji użytkownika. Moduły Keystone są zgodne z odpowiednimi wymaganiami zawartymi w normach.

Czytaj więcej: Jak działa system kontroli dostępu?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem