Jaką przyczepę warto kupić?

Największym zainteresowaniem cieszą się przyczepki samochodowe, które są w stanie pomieścić znacznie więcej niż bagażnik samochodu osobowego. Doskonale sprawdzają się podczas transportu przedmiotów ponadgabarytowych. Są niezastąpione podczas przeprowadzki czy remontu mieszkania. Przyczepy lekkie można ciągnąć autem bez dodatkowych uprawnień, jeśli dopuszczalna masa całkowita (DMC) dla zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 tony. W takim przypadku wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Przyczepy lekkie o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg

Dużą popularnością cieszą się przyczepki jednoosiowe, które zostały wyposażone w dwa koła. Są to stosunkowo lekkie konstrukcje, odpowiednie do przewozu niewielkich ładunków. Wyjątkowo trwałe i niezawodne są modele wykonane z blachy o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale nadają się do przewożenia materiałów budowlanych, mebli, zakupów oraz innych przedmiotów codziennego użytku.

Przyczepy dwuosiowe posiadają cztery koła i dodatkowe zabezpieczenia. Mogą posłużyć do przewozu cięższych przedmiotów wielkogabarytowych, na przykład quadów, motocykli czy niewielkich maszyn. Niektóre modele są wyposażone w uchwyty ładunkowe oraz burty otwierane z przodu lub z tyłu. Konstrukcje wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo charakteryzują się najwyższą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i obciążenia. Niektóre z oferowanych przyczep dwuosiowych są oparte na giętych profilach, co zwiększa ich funkcjonalność oraz nośność. Dodatkowo zapewniają też większą stabilność podczas jazdy.

Blachy LOHR na najazdy do przyczep

Najbardziej opłacalna jest inwestycja w fabrycznie nowe modele ze świadectwem homologacji. Przyczepy o DMC do 750 kg wybierają najczęściej kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy nie chcą zdobywać uprawnień B96. Przed zakupem warto sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym samochodu wartości oznaczone skrótem F.1, O.1 oraz O.2 (maksymalna masa całkowita pojazdu, platformy z hamulcem i bez hamulca najazdowego). Istotne znaczenie mają także wymiary przestrzeni ładunkowej, które powinny być dopasowane do gabarytów przewożonych przedmiotów.

Gdzie można kupić solidne modele DMC 750 i blachy LOHR na najazdy do przyczep? Są dostępne w ofercie renomowanego producenta lawet Besttrailers. Znana firma z Tomaszowa Mazowieckiego posiada w sprzedaży wyroby aluminiowe, ocynkowane oraz stalowe. Oferowane blachy LOHR nadają się do budowy różnego rodzaju platform, najazdów i podjazdów. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie https://besttrailers.eu/blachy-i-podjazdy.php!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem