Jaką ofertę na kartę wybrać? A może lepszy jest abonament?

Jaką ofertę na kartę wybrać

Zastanawiasz się nad tym, jaką ofertę na kartę wybrać? A może wolisz abonament? Oba rozwiązania mają zalety i wady, jednak obecnie opcje te są podobne do siebie i różnią się tylko kilkoma szczegółami. Dowiedz się więcej na ten temat.

Oferta na kartę – wygodna i elastyczna

Jednym z głównych atutów oferty na kartę jest brak długoterminowych umów. Możesz kupić kartę SIM i doładować ją na konkretną kwotę, bez zobowiązań na dłuższą metę. Dobrze jednak wiedzieć o tym, że ustawa antyterrorystyczna z 2017 roku sprawiła, że konieczne jest zarejestrowanie swojego numeru. Obowiązek ten jest więc nieco podobny do umowy w przypadku abonamentu. Z drugiej strony karty przedpłacone pozwalają na pełną kontrolę nad wydatkami. Możesz doładowywać konto według własnych potrzeb, co sprawia, że nie ma niespodziewanych rachunków na koniec miesiąca. Jeśli potrzebujesz tylko kilku minut rozmów lub kilku gigabajtów internetu miesięcznie, oferta na kartę może być znacznie tańszą opcją w porównaniu do abonamentu. Takie rozwiązanie może świetnie sprawdzić się w przypadku seniorów. Telefon na kartę ma jednak pewne ograniczenia. Zwykle nie można dobrać tutaj dodatkowego urządzenia, a więc na przykład smartfonu na raty, chociaż również i to zmieniło się w ostatnich latach i niektórzy operatorzy oferują taką opcję. Pamiętaj także o tym, że oferty na kartę pozwalają na kontrolę kosztów, mogą okazać się droższe w dłuższej perspektywie, jeśli korzystasz z telefonu intensywnie i regularnie dokupujesz pakiety usług. Sprawdź najlepszą ofertę na kartę – Virgin Mobile

Abonament, czyli świetna opcja dla wielu klientów

Operatorzy często oferują klientom abonamentowym dodatkowe korzyści, takie jak rabaty na telefony, darmowe telewizory czy dostęp do usług strumieniowych. To może znacząco obniżyć koszty zakupu nowego urządzenia, jednak zwykle sprawia, że telefon w perspektywie czasu jest droższy i mniej opłacalny. Klienci abonamentowi nie muszą martwić się o regularne doładowania konta. Wszystkie opłaty są uwzględniane w miesięcznym rachunku. Abonamenty często zawierają wiele różnorodnych usług, takich jak nielimitowane rozmowy i SMS-y, a także duże ilości danych, które są atrakcyjne dla osób intensywnie korzystających z internetu w telefonie. Abonament można także „wrzucić w koszty firmowe”, a tym samym obniżyć swoje podatki. Umowa na telefon w abonamencie może być zawarta na czas określony (na przykład 12 lub 24 miesięcy) lub nieokreślony (możliwa do zerwania z miesięcznym okresem wypowiedzenia). Ta druga opcja przypomina telefon na kartę i jest niezwykle wygodna oraz elastyczna. Ostatecznie wybór pomiędzy ofertą na kartę a abonamentem zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Współcześnie różnice między tymi dwiema opcjami znacznie się zacierają. Kluczowe jest tak naprawdę to, jaką sumę chcesz płacić co miesiąc i czy zależy ci na smartfonie na raty. W tym drugim przypadku lepszy będzie abonament. 

Artykuł zewnętrzny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem