Jak wybrać idealny kontener magazynowy dla Twojej działalności?

Jak wybrać idealny kontener magazynowy

Kontenery magazynowe zapewniają możliwość obniżenia kosztów magazynowania, a także zwiększenia elastyczności w zakresie dostępnej przestrzeni magazynowej. Można je kupić lub wynająć, co zapewnia przedsiębiorcom bardzo szerokie możliwości ich wykorzystania. Jak jednak wybrać właściwy kontener magazynowy dla Twojej firmy? Podpowiadamy!

Dlaczego warto postawić na kontener magazynowy?

Inwestycja w kontenery magazynowe to świetny pomysł, jeśli zależy Ci na funkcjonalnym, tanim i elastycznym przechowywaniu. Za ich wykorzystaniem przemawiają ich liczne zalety takie jak:

  • trwałość,
  • mobilność,
  • wszechstronność,
  • gotowość do natychmiastowego wykorzystania,
  • modułowość (możliwość łączenia).

Kontener magazynowy można łatwo przystosować do przechowywania każdego typu towarów – także tych wymagających warunków chłodniczych lub mroźniczych. Ponadto kontenery wyróżniają się przystępnymi cenami – koszt ich zakupu jest niezwykle atrakcyjny w porównaniu z kosztem budowy czy rozbudowy magazynu. Ponadto kontener magazynowy można także wynająć – pozwala to na jeszcze lepszą optymalizację kosztów i zachowanie elastyczności biznesu.

Jakość kontenera magazynowego

Kontener magazynowy warto dobierać przede wszystkim pod względem jakości. Chodzi tu przede wszystkim o sposób wykonania konstrukcji, który przekłada się na jej stabilność i trwałość. Kontener magazynowy powinien mieć solidną, stalową ramę, wytrzymałe ściany i bezpieczne drzwi. Bardzo istotna jest też wzmocniona podłoga, przystosowana do ciężaru regałów magazynowych, samych towarów, a także wózków widłowych i innych maszyn czy urządzeń używanych w magazynach. Dlatego należy stawiać wyłącznie na produkty wyspecjalizowanych firm, takich jak G-CON.

Kontener magazynowy przystosowany do określonego wykorzystania

Kontener magazynowy może być przystosowany do każdych potrzeb, grup towarów i sposobu wykorzystania. Wśród typów kontenerów dostępnych na rynku można wymienić m.in.:

  • kontenery magazynowe z regałami,
  • kontenery na materiały niebezpieczne,
  • kontenery magazynowe izolowane,
  • kontenery magazynowe ogrzewane,
  • kontenery magazynowe z agregatami chłodniczymi.

Dzięki temu kontenery można wykorzystywać także do przechowywania towarów o szczególnych potrzebach (np. wymagających konkretnej temperatury). W ofertach wyspecjalizowanych firm produkujących i sprzedających kontenery magazynowe znajdziesz również rozwiązania niestandardowe – dopasowane do każdych potrzeb.

Kontener magazynowy – dobór według rozmiaru

Standardowy kontener magazynowy ma wymiary 2435×6055 mm. Nie jest to jednak jedyne dostępne rozwiązanie. Na rynku pojawiają się też warianty niestandardowe, co umożliwia dobór właściwego kontenera do indywidualnych potrzeb magazynu. Rozmiary kontenerów dobiera się przede wszystkim według typu magazynowanych towarów, ich gabarytów i ilości. Co więcej, możliwe jest łączenie kilku kontenerów (w poziomie i w pionie) w celu tworzenia obiektów o większej kubaturze! Tym samym kontenery magazynowe mogą się sprawdzać niezależnie od potrzeb.

Kontener magazynowy – cena

Dla wielu przedsiębiorców ogromne znaczenie ma też cena kontenerów magazynowych. Tego typu konstrukcje wcale nie są drogie, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi magazynami. Nie warto przesadnie oszczędzać przy zakupie kontenera, ponieważ wyjątkowo niski koszt często może iść w parze z gorszą jakością. Różnice w cenach pomiędzy kiepskimi a naprawdę dobrymi kontenerami magazynowymi są raczej niewielkie, a inwestycja w jakość zwykle się opłaca. Chcesz zaoszczędzić? Skorzystaj z oferty wynajmu kontenera magazynowego, która zapewnia elastyczność i brak konieczności dokonywania dużej jednorazowej inwestycji!

Artykuł sponsorowany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem