Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą

W zimowe miesiące Twoja skóra potrzebuje szczególnej troski, aby mimo chłodu i suchego powietrza zachowała zdrowy wygląd i blask. Oto kilka kluczowych porad.

Intensywne nawilżanie

Suche powietrze z centralnego ogrzewania oraz mróz silnie wysuszają skórę. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w silnie nawilżające kremy, serum oraz maski. Najlepiej aby zawierały takie składniki jak kolagen, kwas hialuronowy czy trehaloza.

Ważne jest też utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, co możesz osiągnąć inwestując w nawilżacz powietrza. Jeśli nie masz go w domu, postawienie misek z wodą obok kaloryferów może być prostym i skutecznym rozwiązaniem.

Ochrona przed mrozem


Ekstremalne warunki pogodowe, takie jak niskie temperatury, silny wiatr czy śnieg, mogą negatywnie wpływać na barierę ochronną skóry. Dlatego zimą sięgaj po kosmetyki, które ją wzmacniają, na przykład z ceramidami czy skwalenem. Pamiętaj, aby szczególnie chronić te części ciała, które są najbardziej narażone na mróz, takie jak usta i dłonie, stosując odpowiednie balsamy i kremy z lipidami.

Nie zapomnij też o ochronie przed promieniowaniem UV, które może być szkodliwe nawet zimą. Stosuj kremy z filtrem SPF 15+ przed wyjściem na zewnątrz. Najlepiej, aby chroniły zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Delikatne oczyszczanie


W zimie Twoja skóra może być bardziej wrażliwa, dlatego wybieraj łagodne środki myjące. Nawilżające żele do mycia, mleczka pod prysznic, płyny micelarne lub mleczka oczyszczające będą idealne, gdyż nie pozbawiają skóry jej naturalnej warstwy ochronnej.

Złuszczanie skóry


Regularne stosowanie peelingu pozwoli pozbyć się martwego nask
órka, co ułatwi wchłanianie nawilżających kremów czy masek. Wybieraj produkty o drobnoziarnistej strukturze lub enzymatyczne, które są delikatniejsze.

Jeśli zimą masz problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, zaskórnikami czy krostkami, włącz do pielęgnacji kremy z kwasami owocowymi albo peelingi z ich dodatkiem. Stosuj je jednak ostrożnie, aby nie podrażniły Twojej skóry, która zimą i tak jest już bardziej uwrażliwiona.

Wzmacnianie kolagenu


Utrata nawilżenia i osłabienie bariery hydrolipidowej skóry może przyczyniać się do degradacji kolagenu. Aby pobudzać dodatkowo produkcję kolagenu możesz stosować kremy z retinolem albo regularnie wykonywać masaże twarzy. Równie pomocne może być uzupełnianie kolagenu poprzez suplementy, takie jak kolagen do picia.

Kolagen w proszku do picia możesz dodawać do kawy czy innych napojów i pozostaje w nich praktycznie niewyczuwalny. Kolagen do picia na skórę działa w widoczny sposób – zmniejsza widoczność zmarszczek wokół oczu i wyraźnie ją ujędrnia. Zawsze wybieraj kolagen do picia o potwierdzonym badaniami działaniu.


Zimowa pielęgnacja sk
óry nie musi być skomplikowana – wystarczy kilka prostych kroków, aby Twoja skóra pozostała zdrowa, pełna blasku i dobrze nawilżona nawet w największe mrozy.

Artykuł promocyjny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem