Pióro Waterman dla dziecka – jak wybrać i na który model się zdecydować?

pióro wieczne dla dziecka

Kupno pióra wiecznego dla dziecka to ogromne wyzwanie. Przedmiot ten musi bowiem posiadać szereg cech, dzięki którym będzie w stanie zostać z Waszą pociechą na lata, zachęcić ją do nauki pisania i nie męczyć jej małych, nieprzystosowanych jeszcze do pisania dłoni.

Na rynku artykułów piśmienniczych jest bowiem bardzo dużo pięknych, solidnych i genialnie wyglądających piór, które zdają się być wyborem idealnym i faktycznie nim są – jednak dla dorosłych, nie dla dzieci. Pióro wieczne dla dziecka musi być lekkie, stosunkowo cienkie i przede wszystkim ładne – pamiętajmy, że maluchy wybierają oczami. Czym zatem się kierować kupując pióro wieczne dla swojej pociechy? Na które pióra wieczne Waterman zwrócić uwagę przeglądając ofertę tego producenta? Podpowiadamy – oto nasze wskazówki!

Pióro wieczne dla dziecka – zwróć uwagę na te elementy

  • Kształt pióra wiecznego, a także jego rozmiar – to dwie kwestie, na które musicie zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Pióro dla malucha (np. pierwszoklasisty) musi dobrze leżeć w jego niewielkiej dłoni. Nie może ono wypadać z małej rączki. Nie może być też ciężkie. Lekki model będzie w tym wypadku lepszym wyborem, ponieważ nie będzie tak bardzo męczył dłoni dziecka. Ciężki model pióra wiecznego zniechęci Waszą pociechę do nauki. Podczas pisania dłoń będzie ją bolała, przez co Wasze dziecko nie będzie chciało sięgnąć po pióro ponownie. Czynność to nie będzie mu się dobrze kojarzyć. Pamiętajcie jednak, że waga to nie wszystko. Pióro powinno być stosunkowo wąskie. Szerokie będzie dla dziecka niewygodne w trzymaniu, przez co będzie wypadało z jego dłoni.
  • Materiał – to kolejny element, na który musicie zwrócić uwagę szukając idealnego pióra wiecznego dla pierwszoklasisty. W pierwszej kolejności weźcie na tapet modele, których korpus zrobiony jest z lekkiego metalu. Takie pióra posłużą Wam przez wiele kolejnych lat. Modele drewniane oraz pióra wieczne plastikowe nie będą niestety tak bardzo trwałe jak te metalowe.
  • Stalówka pióra wiecznego dla dziecka jest kolejną kwestią, którą chcieliśmy poruszyć. Musi być ona solidna i trwała. Dzieci nie mają jeszcze świadomości, że aby pióro pisało, nie muszą go one wciskać w papier z całej siły. Zbyt silne dociskanie stalówki do zeszytu może skutkować jej zniszczeniem. Jeśli macie możliwość zakupienia dziecku pióra, którego stalówka zakończona jest kuleczką – to świetny wybór. Kuleczka będzie chronić stalówkę przez rozdwajaniem się i ewentualnym uszkodzeniem.
  • Marka pióra jest następnym elementem, nad którym należy się pochylić. W sklepach znajdziecie sporo piór wiecznych nieznanych marek, jednak my polecamy Wam skierować wzrok w stronę czegoś, z czego klienci (młodsi i starsi) korzystają od lat i z czego są oni zadowoleni. Świetnym wyborem dla dziecka będzie pióro wieczne Waterman. Ta marka to wysoka jakość, świetne ceny i najlepsze, solidne oraz trwałe produkty, które z całą pewnością Was nie zawiodą.

TOP 3 polecane pióra wieczne Waterman dla dziecka – które wybrać?

Szukasz dobrego pióra wiecznego do nauki pisania? Oto nasi faworyci z asortymentu marki Waterman. Nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że bez względu na to, które z polecanych przez nas piór wybierzecie, będziecie zadowoleni.

  1. Absolutny TOP1 to Waterman Graduate, czyli model dostępny w wielu ciekawych, idealnych dla maluchów kolorach.
  2. Nasz drugi faworyt to oryginalne, inspirowane miastem miłości pióro wieczne, czyli Waterman Embleme.
  3. Trzecia i ostatnia z naszych propozycji to nowoczesne, designerskie pióro wieczne Waterman Hemisphere.

Materiał zewnętrzny, udostępniony przez partnera strony.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem