Nowe MacBooki Pro z 2023 roku – co je wyróżnia?

Nowe MacBooki Pro z 2023

Nowe MacBooki Pro z 2023 roku pozwalają realizować jeszcze bardziej wymagające zadania – wyróżniają się przede wszystkim energooszczędnością oraz wyższą wydajnością niż jakiekolwiek urządzenia wcześniej! Bez trudu radzą sobie z najcięższymi zadaniami, całkowicie spełniając wymagania profesjonalistów.

Porównanie z konkurencją

Renderowanie efektów na nowym MacBooku Pro trwa 6-krotnie szybciej niż na najszybszym laptopie Apple z czipem Intel, natomiast grading kolorów zajmuje w tym przypadku aż o połowę mniej! Warto również wspomnieć, iż energooszczędny układ scalony pozwala pracować 22 godziny bez przerwy (wersja 16-calowa), czyli najdłużej w historii Maca! Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co jeszcze wyróżnia nowe MacBooki Pro z 2023 roku – koniecznie przeczytaj ten artykuł! Miłej lektury.

Flagowa wydajność najnowszych laptopów MacBook Pro

MacBook Pro posiada 10- lub 12-rdzeniowe CPU. Osiem rdzeni gwarantuje zmaksymalizowaną wydajność i cztery rdzenie energooszczędne efektywniejsze nawet o 20% niż sprzęt z czipem M1 Pro.

Warto również wspomnieć o ponadprzeciętnej przepustowości – zunifikowana pamięć wynosi 200 GB/s – to dwukrotnie więcej niż standardy klasycznego czipa M2. Istotna jest dodatkowo pamięć RAM. Dzięki 32 GB RAM-u użytkownicy mogą realizować nawet najbardziej złożone projekty, korzystając z kilku lub nawet kilkunastu zaawansowanych aplikacji jednocześnie, bez najmniejszych zacięć.

MacBook Pro z czipem M2 Pro – szybciej, kompatybilnej i bardziej widowiskowo

Wyjątkowości dodaje także innowacyjny system Neural Engine, który działa o 40% szybciej, usprawniając wykonywanie zadań w trybie uczenia maszynowego. Spośród najważniejszych możemy wymienić przede wszystkim:

 • analizę wideo,
 • przetwarzanie obrazów,
 • korzystanie z zaawansowanych aplikacji.

To wszystko powoduje, że w połączeniu z multimedialnym silnikiem w czipie M2 z najnowszych laptopów Apple skorzystają fotografowie, graficy oraz montażyści – będą mogli wykonywać najbardziej złożone czynności w mgnieniu oka, bez konieczności oczekiwania na załadowanie. Wszystko w tym przypadku odbywa się błyskawicznie.

MacBook Pro z czipem M2 Max – radykalny wzrost wydajności względem poprzedników

MacBook Pro z czipem M2 Max z 38-rdzeniowym GPU wyróżnia się ogromnym wzrostem wydajności już względem laptopa z chipem M2 Pro z 2023 roku. Jeżeli natomiast mówimy o urządzeniu MacBook Pro 14 z 2021 roku, różnica jest jeszcze większa.

Nie zmienia to jednak faktu, że nawet wersja 14-calowa (mająca 2 lata) była bardzo dobrym rozwiązaniem, pod kątem wydajności dla najbardziej wymagających użytkowników gwarantując bezproblemową pracę na każdej płaszczyźnie.

Jeżeli natomiast wybierzesz urządzenie MacBook Pro 16 (lub 14), ale z czipem M2 MAX, będziesz usatysfakcjonowany z każdego szczegółu.

MacBook Pro z czipem M2 Max – zalety względem wersji z czipem M2 Pro

Zalety MacBooków Pro z czipem M2 Max:

 • 6-krotnie szybsze renderowanie efektów w aplikacji Cinema 4D – doskonałe rozwiązanie dla grafików i montażystów;
 • 2-krotnie szybszy grading kolorów w aplikacji DaVinci Resolve – jeżeli natomiast porównamy MacBooka Pro z czipem Intel do poprzedniej generacji, możemy liczyć na 30% większą wydajność;
 • udoskonalona łączność – umożliwiająca szybszą komunikację bezprzewodową za sprawą interfejsu Wi-Fi 6E;
 • unowocześniony port HDMI – pozwalający podłączać monitory o rozdzielczości 8K przy 60 Hz i 4K przy 240 Hz.

MacBook Pro i system macOS Ventura – jeszcze większa wydajność i produktywność dla profesjonalistów

Spośród nowości związanych z połączeniem MacBooka Pro i systemu macOS Ventura możemy wymienić m.in.:

 • kamerę Continuity – pozwalającą prowadzić wideokonferencje (dostępne opcje: Widok blatu, Centrum uwagi, Światło studyjne);
 • funkcję Handoff w Face Time – umożliwiającą rozpoczęcie połączenia FaceTime na mobilnym urządzeniu (np. iPhone lub iPad), a następnie kontynuowanie go na Macu;
 • narzędzie Stage Manager – automatycznie porządkujące aplikacje i okna w taki sposób, aby można było skoncentrować się na zadaniu, mając jednocześnie wszystko na oku.

Niebagatelny pozostaje również wpływ MacBooka Pro na środowisko naturalne. Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami ekologicznymi – zastosowane materiały pochodzą w 100% z recyklingu, m.in.:

 • aluminium w obudowie,
 • pierwiastki ziemi w magnesach,
 • cyna w lutach na płycie głównej,
 • złoto w powłoce płytek drukowanych,
 • i wiele więcej.

Warto także wspomnieć o licznych komponentach wykonanych w 35 procentach z recyklingu, dzięki czemu produkcja MacBook Pro jest w dużym stopniu wolna od szkodliwych substancji, co zdecydowanie minimalizuje wydobycie dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowe laptopy MacBook Pro z czipami M2 Pro oraz M2 Max to jakość i funkcjonalność połączona z ponadprzeciętnymi osiągami niedostępnymi dla żadnych innych urządzeń w tej klasie i przedziałach cenowych.

Artykuł gościnny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak połączenia z internetem